امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۸:۰۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بدهی سازمان تامین اجتماعی به درمانگاه‎‌ها پرداخت نمی‌شود/نوربخش: عمده مطالبات را بلافاصله می‌پردازیم

یکی از مخاطبان گلایه کرده چرا سازمان تامین اجتماعی مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد خود را ماه‌ها با تاخیر پرداخت می‌کند. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده عمده این مطالبات را بلافاصله و به روز می‌پردازد.

به گزارش بابل نوین،دریافت مطالبات مراکز درمانی از بیمه ها همواره یکی از مشکلات عمده نظام درمان کشور است.
در همین رابطه مخاطبی به نام رضا معینی در این مورد مشکلات خود را اینطور مطرح کرده: سلام.من از مسئولین سوال دارم.چرا بمدت۱۳ماه است پرداخت درمانگاهها و بخشهای پاراکلینیکی انها توسط سازمان تامین اجتماعی باید عقب افتاده باشد.این مراکز در حال ورشکستگی کامل هستند.کسی از مدیران وقت نباید فکری کنند؟این واقعا انصاف است.؟اگر کارگاهی یک روز حق بیمه پرسنل خود را دیر بدهد سازمان تامین اجتماعی ۲۴ درصد آن کارگاه را جریمه میکند.آنوقت یک سال است از پرداخت خود به مراکز درمانی امتناع میکند باید چه کنیم؟به کجا تظلم خواهی نماییم؟

نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ماههای ابتدایی امسال گفت: پس از دو دهه پرداخت به بیمارستان ها، مراکز درمانی و داروخانه به روز شده است، اکنون هر مرکز با ارائه اسنادش به بانک رفاه کارگران ۶۰ درصد پرداختی های خود را در همان روز دریافت می‌کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی توضیح داد: همچنین دیرکرد پرداخت به مراکز طرف قرارداد در چند سال گذشته به عنوان یک مشکل جدی بود به طوری که با یکسال تاخیر پرداخت می شد اما در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی مطالبات مراکز طرف قرارداد را به روز پرداخت می‌کند.

اکنون این سئوال مطرح است آیا مخاطبی که طرح مشکل کرده، درباره کل مطالبات مراکز طرف قرارداد از این سازمان گلایه دارد یا تنها درباره ۴۰ درصد باقیمانده مطالبات، سازمان تامین اجتماعی پرداختها را با تاخیر مواجه کرده؟/ز

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين