امروز : چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/13 - 13:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد قالیباف از ستاد نمازجمعه و سازمان تبلیغات

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در یادداشتی در اعتراض به برگزاری نمایشگاه مطبوعات امسال در مصلای تهران، در انتقادی تلویحی به ستاد برگزاری نمازجمعه و سازمان تبلیغات اسلامی نوشت: «علاوه بر این مصلی كار ويژه خودش رو داره و جاي برگزاري نمايشگاه‌ها و فعاليت‌هاي اقتصادي نيست».

به گزارش بابل نوین، به نقل از انصاف نیوز، این دو ستاد مسوولیت برگزاری نماز جمعه و تولیت مصلای تهران را بر عهده دارند و به دلایلی که هیچوقت هم اعلام نکرده اند تصمیم گرفتند تا فقط در برخی ماه های سرد سال نماز جمعه در مصلی برگزار شود.

مسوولین وزارت ارشاد نیز به دلیل خالی و‌ بلامصرف بودن مصلای تهران در بخش عمده ای از سال، پیشنهاد برگزاری نمایشگاه های فرهنگی در آن را داشته اند.

هنوز مسوولین سازمان تبلیغات و ستاد برگزاری نمازجمعه واکنشی نسبت به سخنان قالیباف نشان نداده اند.

متن یادداشت اینستاگرامی آقای قالیباف در پی می آید:

«نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی و پیشرفت جامعه انکار ناپذیره. خیلی علاقه داشتم که بین اهالی رسانه و در جشن سالانه‌شون در نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها شرکت می‌کردم اما به رغم میل باطنی بدلیل پایبندی به قواعد و مقررات شهر که ضامن سلامت، پاکیزگی و آرامشه، از حضور در جمع این عزیزان محروم شدم.

با احداث مجموعه شهر آفتاب و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد همۀ نمایشگاه‌های پربازدید در این مکان برگزار بشه. رعایت این مصوبه و مقررات مشابه اونه که در کاهش ترافیک و آلودگی شهرمون مؤثره. ای کاش دولت محترم هم به قانون احترام می‌گذاشت و این نمایشگاه‌ و نمایشگاه های مشابه، که پربازدید هستند را در شهر برگزار نمی کرد.

علاوه بر این مصلی کار ویژه خودش رو داره و جای برگزاری نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی نیست. وقتی ما متولیان امر و مسؤولان به قانون و حقوق مردم احترام نگذاریم چه توقعی از شهروندان می‌توانیم داشته باشیم؟

دیروز اختتامیه نمایشگاه مطبوعات بود. ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تلاشگران عرصه رسانه آرزو می‌کنم که در زمینۀ رسالت شون برای آگاهی بخشی و حل معضلات فراگیر آحاد مردم از طریق پیگیری موضوعات از متولیان امر برای اجرای دقیق تکالیف و رعایت قانون موفق باشن. به امید پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی.»

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين