امروز : جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/14 - 17:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاد حوزه علمیه:

میزان مطالعه از شاخصه های ارزیابی توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری است

علی مرتضی گفت: یکی از شاخصه های ارزیابی رشد توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن مرز و بوم است از این رو رهبر معظم انقلاب فرمودند: هر زمان به یاد وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم؛ قلبا غمگین و متأسف می شوم.

به گزارش بابل نوین، خانم مطهره علی مرتضی مدیر سطح دو حوزه علمیه فاطمیه کرمان در رابطه با ارزش کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: دین و فرهنگ و تاریخ ما انس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتابخوانی دارد چنانچه معجزه پیامبر گرامی اسلام (ص) کتاب انسان ساز قرآن است.

وی بیان داشت: در اسلام کتاب و کتابخوانی از جایگاهی بس عظیم برخوردار است چنانچه در نخستین سوره ای که برنبی مکرم اسلام (ص) نازل شد یعنی سوره علق با کلمه “اقرأ” آغاز می شود.

علی مرتضی خاطر نشان کرد: امام علی (ع) می فرمایند: کسی که با کتاب آرامش می یابد هرگز آسایش از او سلب نمی شود از این رو کتاب و کتاب خوانی از اهمیت والایی برخوردار است.

وی در بیان راهکار ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد: باید برنامه مطالعاتی دقیقی برای اقشار مختلف در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و منازل مدّ نظر قرار گیرد تا انس بیشتری میان جوانان و نوجوانان با مطالعه کتب مفید ایجاد شود و مردم به این امر عادت و از اوقات خود به خوبی استفاده کنند.

مدیر سطح دو حوزه علمیه فاطمیه کرمان عنوان داشت: نباید تصور کنیم که با روی کار آمدن وسایل ارتباط جمعی جدید و نوظهور، دیگر نیازی به کتاب نیست زیرا ابزارهای دیگر؛ هنرشان انتقال مفاهیم کتب به شیوه ای راحت تر است.

وی افزود: یکی از شاخصه های ارزیابی رشد توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن مرز و بوم است از این رو رهبر معظم انقلاب فرمودند: هر زمان به یاد وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم؛ قلبا غمگین و متأسف می شوم و در ادامه فرمودند: اگر بدانم هر روز یک ساعت حرف بزنم و نتیجه اش این باشد که مردم کتابخوان شوند، حاضرم روزی یک ساعت و نیم حرف بزنم.

علی مرتضی در گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب؛ خسارت بزرگی است که افراد یک ملت با کتاب سر و کار نداشته باشند آنچنانکه توفیق عظیمی است که افراد یک ملت با کتاب مأنوس و همراه باشند و همواره مطالب جدید بیاموزند.

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين