امروز : پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای ریاست‌جمهوری آمریکا حاضرم ۱ دلار در سال حقوق بگیرم

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور تازه‌برگزیده‌ی آمریکا در نخستین مصاحبه بزرگ تلویزیونی خود به مواضع و برخی برنامه‌های آتی خود پرداخت. او همچنین گفت که ...

به گزارش بابل نوین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور تازه‌برگزیده‌ی آمریکا در نخستین مصاحبه بزرگ تلویزیونی خود به مواضع و برخی برنامه‌های آتی خود پرداخت. او همچنین گفت که قصد دارد از حقوق سالانه‌‌اش به عنوان رئیس‌جمهور چشم بپوشد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا روز یکشنبه (۱۳ نوامبر/ ۲۳ آبان) نخستین مصاحبه بزرگ تلویزیونی خود را انجام داد. او در این گفت‌وگوی ۶۰ دقیقه‌ای با شبکه سی بی اس به تیم آتی خود در کاخ سفید، منتقدانش و همچنین مواضع و برنامه‌های خود پس از آغاز دوره ریاست‌جمهوری‌اش پرداخت.

درآمد رئیس‌جمهور نیز از مواردی بود که ترامپ در این گفت‌وگو به آن اشاره کرد. او گفت که حاضر است در ازای انجام وظیفه‌اش در مقام رئیس‌جمهور تنها یک دلار در سال دریافت کند. طبق گزارش شبکه سی بی اس، میزان درآمد سالانه رئیس‌جمهور در آمریکا بر حدود ۳۷۰ هزار دلار بالغ می‌شود.

موضوع مهاجران غیرقانونی که از مسائل محوری کارزار انتخاباتی ترامپ بود، در مصاحبه‌ای او با سی بی اس نیز برجسته بود.

ترامپ تصریح کرد که به محض آغاز دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش تا ۳ میلیون مهاجر را که به طور غیرقانونی در آمریکا به سر می‌برند، اخراج خواهد کرد. طبق برآوردهای کارشناسان نزدیک به ۱۱ میلیون مهاجر در آمریکا بدون داشتن مدارک رسمی به سرمی‌برند که اکثر آنها اهل کشورهای آمریکای لاتین هستند. به گفته‌ی او قرار است افرادی که دارای سوءسابقه جنایی هستند یا در یک باند تبهکاری عضویت دارند، مانند قاچاقچیان مواد مخدر، از آمریکا اخراج یا بازداشت شوند.

خواست از منتقدان

ترامپ در مصاحبه با سی بی اس از مخالفانش که در روز‌های گذشته دست به تظاهرات گسترده در نقاط مختلف آمریکا زده‌اند، خواست که “ترس و نگرانی” نداشته باشند. رئیس‌جمهور تازه‌برگزیده آمریکا منتقدان خود را فرا خواند که فرصتی برای او قائل شوند. در پاسخ به مصاحبه‌گر سی بی اس که نظر او را در باره مقام ریاست‌جمهوری پرسیده بود گفت که این سمت را بسیار جدی می‌گیرد، اما از آن واهمه‌ای ندارد.

دونالد ترامپ در این مصاحبه همچنین به برخی مسائل اجتماعی چون ازدواج همجنس‌خواهان پرداخت. او گفت که تصمیم دیوان عالی آمریکا در مورد قانونی کردن ازدواج همجنس‌خواهان را زیر سوال نخواهد برد. گفت‌وگوی رئیس‌جمهور تازه‌منتخب آمریکا با شبکه سی بی اس در “برج ترامپ” انجام گرفت. خانواده ترامپ نیز در این مصاحبه حضور داشت. ترامپ ۷۰ ساله چهل‌وپنجمین رئیس‌جمهور آمریکا محسوب می‌شود و دوران ریاست‌جمهوری او در ژانویه سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.

منبع : ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين