امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ - ۲۰:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی کشور:

۸۰ هزار مداح در کشور شناسایی شده‌اند

مصطفی خورسندی گفت: ۸۰ هزار عضو مداح شناسایی‌شده در سطح کشور وجود دارد و فعالیت می‌کنند.

به گزارش بابل نوین،به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، مصطفی خورسندی درحاشیه اولین یاداواره  شهدای مداح گلستان که با همکاری این اداره کل در امامزاده نورگرگان برگزارشد در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با فعالیت‌های کانون مداحان کشور اظهار کرد: در سطح کشور ۸۰ هزار عضو مداح شناسایی‌شده و ۴۲۵ دفترداریم، البته کانون مداحان متفاوت‌تر از سایر مجموعه‌هاست چراکه از پایین‌ترین سطح انتخابات آن انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: انتخابات در کانون مداحان ابتدا به شکل شهرستانی، بعد در شهری، سپس استانی و کشوری است و درواقع انتخابات انتصابی نیست بلکه از پایین‌ترین سطح انتخابات انجام می‌شود.

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی کشور گفت: کاری که ما در حال انجام آن هستیم ساماندهی چهار سطح مداحان است که سه سطح شامل پیر غلامان، ذاکرین و افرادی است که تازه به این جمع پیوسته‌اند.

خورسندی ادامه داد: آموزش‌های در سطح کشور انجام می‌شود آموزش کارگاهی است که با هماهنگی و همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی و گروه‌های به نام خانه مداحان که من مسئولیت  آن را بر عهده‌ دارم، بسیج مداحان و مجموعه‌های در حال انجام است تا شاهد رشد در این زمینه باشیم.

وی در رابطه با تعداد برنامه‌های اجراشده مشابه یادواره شهدای مداح و شاعران آئینی گلستان در سطح کشور گفت: مشابه این برنامه با عناوین دیگر در سطح همه استان‌ها و در خانه مداحان برگزار می‌شود.

تبدیل منازل به حسینه

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی کشور با تأکید تبدیل خانه‌ها به حسینیه‌ها اظهار کرد: معتقدم اگر منازل را تبدیل به حسینیه کنیم درواقع یک مرکز فرهنگی ایجاد کرده‌ایم و باعث تغییر جامعه شده‌ایم.

خورسندی توضیح داد: من از تمام افرادی که عاشق امام حسین (ع) هستند تقاضا می‌کنم روضه‌خوانی‌های خانگی را افزایش دهند چراکه اگر ترویج پیدا کند خانواده‌ها و مخصوصاً فرزندان احکام، احادیث و روایات را فرامی‌گیرند و مهم‌تر از همه توسل به اهل‌بیت رواج پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: همان‌طور که شاهد هستیم در ایام ماه رمضان و محرم و صفر میزان جرم و جرائم کاهش پیدا می‌کند، کمترین مشکلات اجتماعی را سپری می‌کنیم و به شکل کلی خانواده‌ها از خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند مصون می‌شوند؛ پس باید در ترویج روضه خوانی های خانگی تلاش کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين