امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/14 - 21:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمرین ارکستر موسیقی ملّی برای اجرا در پایان پاییز

فریدون شهبازیان، رهبر ارکستر موسیقی ملّی ایران، از تمرین فشرده ی این گروه برای اجرای انتهای پاییز خبر داد و گفت که نوازندگان در مجموع ۹ ساعت در هفته تمرین می کنند.

به گزارش بابل نوین ،فریدون شهبازیان، رهبر ارکستر موسیقی ملّی ایران، از تمرین فشرده ی این گروه برای اجرای انتهای پاییز خبر داد و گفت که نوازندگان در مجموع ۹ ساعت در هفته تمرین می کنند.

فریدون شهبازیان گفت: حدود یک ماه است که اعضای گروه برای هماهنگی دورهم جمع شده ایم‌ و در دو هفته ی گذشته نیز روزهای زوج و در مجموع ۹ ساعت در هفته تمرین می‌ کنیم که علاوه بر تمرین‌های گروهی کل نوازندگان، هر گروهِ سازی نیز به صورت جداگانه تمرین دارد.

شهبازیان درباره ی قطعه هایی که برای تمرین برگزیده است، توضیح داد: در این ارکستر ترکیبی از موسیقی ملل، آهنگ‌های کلاسیک به روز شده و آثار آهنگسازان مطرح ایرانی اجرا می‌شود. از جمله قطعه هایی از موتزارت، ویوالدی، دهلوی و خودم . از تعدادی از آهنگسازان مطرح داخلی نیز خواسته‌ام آثار خود را برای اجرا در اختیار گروه قرار دهند.

رهبر ارکستر ملّی ایران با اشاره به حضور ۵۸ نوازنده در این ارکستر گفت: این نوازندگان همگی تجربه ی عضویت در ارکسترهای دیگر را دارند و برخی از آنان در ارکستر ملّی نیز حضور داشته‌اند.
به گفته ی شهبازیان در این گروه، سازهای معمول در ارکستر سمفونیک در کنار تعدادی از سازهای ایرانی قرار دارد.

رهبر ارکستر ملّی ایران ادامه داد: هر ارکستری برای آنکه بهترین اجرای خود را داشته باشد، به حمایت‌ها و امکانات جانبی نیاز دارد که در طول تمرین باید در سطحی عالی در اختیار نوازندگان قرار گیرد. به هر روی امیدوارم گروه تا پایان آذر ماه نخستین اجرای خود را روی صحنه ببرد.

منبع :روابط عمومی بنیاد رودکی

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين