امروز : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۴:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دکتر ملک زاده:

متخلفان چاپ مقالات علمی به قوه قضاییه معرفی می شوند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تکذیب خبر تولید واکسن سرطان گفت: این موضوع قویا از سوی وزارت بهداشت تکذیب می شود، چرا که این تنها یک کار تحقیقاتی محدود در مرحله حیوانی بوده است.

به گزارش بابل نوین ، به نقل از مهر، دکتر رضا ملک‌زاده دیروز در نشست خبری درباره خبری مبنی بر تولید واکسن سرطان گفت: به هیچ عنوان واکسنی برای سرطان وجود ندارد و این موضوع که خبر آن متاسفانه از رسانه‌های متعدد منتشر شده است را تکذیب می کنیم. وی یادآور شد: یک کار تحقیقاتی که تنها در مرحله حیوانی نشان داده که ممکن است بتوان واکسنی را برای تاثیر در سرطان تولید کرد منتشر شده که گروهی در یک مرکزی آن را به عنوان واکسن سرطان مطرح کردند.

ملک زاده افزود: برای اینکه یک واکسن تولید شود بین ۱۰تا ۱۵سال کار تحقیقاتی نیاز است و ما ادعای این گروه و آن مرکز را تایید نمی کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: هیچ گونه واکسن سرطانی کشف نشده و ما در نامه ای اعلام کردیم که این موضوع مورد تایید ما نیست و این خبر تنها یک کار تحقیقاتی در مرحله حیوانی بوده است . لک‌زاده درباره خبر تخلفات علمی و برخورد با اعضای هیات علمی متخلف در ۵۸مقاله «اشپرینگر نیچر» گفت: اخیرا موضوعی مطرح شده که ۵۸مقاله ایرانی از بین ۴۰هزار مقاله ایرانی که سالیانه در نشریات خارجی به چاپ می رسد، حذف شده است .

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: پدیده حذف مقالات از نشریات علمی یک کار معمول در همه جای دنیاست. شما در جستجوی گوگل هم می توانید میزان رد مقالات را به صورت معمول مشاهده کنید. در واقع این تعداد مقالات حذف شده ۰.۰۷درصد کل مقالات ایرانی محسوب می شود. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این ۵۸مقاله توسط یک شرکت انتشاراتی که مورد تایید هیچ مرجع علمی نبوده و توسط عده معدودی که اکثریت عضو هیات علمی دانشگاه نیز نبوده اند، تهیه شده بود. ملک زاده گفت: تمامی افرادی که اسم شان در این مقالات آمده بود به مقامات قضایی و قانونی معرفی شده‌اند و مورد شناسایی قرار گرفتند و تمامی امتیازاتی که از طریق این مقالات به این افراد داده شده بازپس گرفته شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين