امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/15 - 15:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران میزبان کنگره پیوند مغز استخوان آسیا اقیانوسیه

میزبانی کنگره پیوند مغز استخوان آسیا اقیانوسیه در سال ۲۰۱۷به کشور ایران واگذار شد.

به گزارش بابل نوین ، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزبانی کنگره پیوند مغز استخوان آسیا اقیانوسیه در سال ۲۰۱۷به انجمن پیوند سلول‌های بنیادین ایران و مرکز تحقیقات هماتولوژی، انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادین کشورمان واگذار شده است . مرکز تحقیقات هماتولوژی، انکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادین، اولین و بزرگترین مرکز پیوند مغز استخوان ایران است. انجمن پیوند سلول‌های بنیادین ایران نیز به ریاست دکتر اردشیر قوام زاده بنیانگذار پیوند مغز استخوان در ایران و دبیری علمی استاد کامران علی مقدم، میزبان کنگرهAPBMT ۲۰۱۷ خواهد بود.

برگزیدگان جایزه یوسرن معرفی شدند

۵برگزیده جایزه یوسرن که دو نفر از آنها ایرانی و مابقی از بلژیک، هلند و امریکا بودندمعرفی مورد تقدیر قرار گرفتند. به گزارش مهر، همایش بین المللی شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یا یوسرن در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. در این همایش دانشمندان یک درصد برتر جهان حضور داشتند و تازه‌هایی در زمینه سلول‌های بنیادی، فناوری نانو، برنامه نویسی سلول‌ها، ژنتیک، تغییرات جوی، حیات در کرات دیگر، فلسفه علم و تازه‌های ریاضیات و … ارائه کردند. محتوای اصلی این همایش در ۵حوزه علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، فیزیک و شیمی، علوم پایه برگزار شد که در همین حوزه‌ها جایزه یوسرن تعلق گرفت. دکتر جمشید آقایی از ایران و مرتضی محمودی از امریکا، ۲برنده ایرانی جایزه یوسرن بودند. همچنینAlexander leemansاز بلژیک، Lucas Joppaاز امریکا، Floris De langeاز هلند از دیگر برگزیدگان یوسرن بودند. این ۵نفر از میان ۵۰۰نفر شرکت کننده در همایش یوسرن انتخاب شده اند. مبلغ جایزه برابر با ۱۰هزار دلار است که ۵هزار دلار آن به صورت نقدی به برگزیدگان اهداء شد.

ایجاد مقطع تحصیلات تکمیلی در مراکز علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای سال ۹۶ و ۹۷ برنامه داریم به صورت محدود به برخی از مراکز باکیفیت علمی کاربردی، مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد داده شود که احتمالا یکی از مراکزی که موفق به گرفتن مقطع تحصیلات تکمیلی خواهد شد، جهاد دانشگاهی است. ‌دکتر محمدحسین امید در گفتگو با ایسنا، با اعلام اینکه فعلا افزایش مقطع تحصیلات تکمیلی را طی سال جاری در مراکز علمی کاربردی نداشته‌ایم، افزود: مراکز علمی کاربردی از جمله جهاددانشگاهی که از کیفیت عملکرد آن‌ها اطمینان داریم، محدودیتی در افزایش رشته و پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی نخواهند داشت .

تکذیب تایید همه رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم

معاون آموزشی وزارت علوم تایید کتبی تمام رشته‌های دانشگاه آزاد تا مهر ۹۵و قبل از آن را تکذیب کرد و گفت: وزارت علوم فقط حدود ۴هزار و ۶۰۰رشته دانشگاه آزاد را تایید کرده است. مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با مهر گفت: اسامی رشته‌های دانشگاه آزاد که تایید شده، برروی سایت وزارت علوم موجود است و بیشتر از آن چیزی توسط وزارت علوم تایید نشده است.

بررسی پیشنهادهای اصلاح طرح «ارزشیابی توصیفی ابتدایی»

دبیر شورای عالی وزارت آموزش و پرورش از بررسی پیشنهاداتی برای اصلاح طرح “ارزشیابی توصیفی” در مقطع ابتدایی خبر داد. مهدی نویدادهم در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه ارزشیابی توصیفی در کلان و براساس شواهد، گزارش و تحقیقات انجام شده، مثبت ارزیابی می‌شود، گفت: برهمین اساس طرح ارزشیابی توصیفی در مقطع ابتدایی استمرار خواهد داشت. وی با تاکید بر این نکته که آموزش و پرورش درصدد تغییر طرح ارزشیابی توصیفی در مقطع ابتدایی نیست، گفت: دانش‌آموزان ۶ سال ابتدایی با ارزشیابی توصیفی می‌گذرانند و بعد از ورود به دوره متوسطه اول یعنی پایه هفتم که ارزشیابی براساس نمره و عدد است به یکباره این تغییر فاز را درک نمی‌کنند. برهمین اساس از آنجایی که مصر هستیم که در دوران متوسطه اول ارزشیابی نمره‌ای را داشته باشیم، پیشنهاد شده است که در پایه پنجم و ششم تغییراتی ارائه دهیم . دبیر شورای عالی وزارت آموزش و پرورش افزود: پیشنهاد شده برخی دروس پایه پنجم و ششم ترکیبی باشد. یعنی نمره آن براساس عدد و توصیف به دانش‌آموز داده شود که در حال بررسی این موضوع هستیم و در صورت توافق، اجرایی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين