امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده سابق قائنات:

مساجد به مرکز تجاری تبدیل نشوند

نماینده سابق قائنات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مساجد به دلیل تاثیرگذاری مخالفان بسیار دارد،گفت: بهره گیری از ابزار هنر زمینه ساز، جاذبه مندی مساجد را فراهم می کند.

به گزارش بابل نوین ،حجت الاسلام موسی قربانی بر لزوم تلاش برای جاذبه مندی مساجد تاکید کرد و گفت: مساجد به دلیل تاثیرگذاری بسیار مخالفان بسیاری دارند، بنابراین باید بیش از پیش تقویت و مورد توجه قرار گیرند.

وی به بیان راهکارهای جاذبه مندی  مساجد اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی جهت دست یابی به اهداف مورد نظر، زمینه ساز، جذب بیشتر به مسجد می شود و موجب می شود که مساجد به مرکز تجاری تبدیل نشوند.

نماینده سابق قائنات در مجلس شورای اسلامی یکی از راه های استحکام پیوند جوانان با مساجد را زیبا ساختن آنها دانست و گفت: مساجد از همان سردر تا درون مسجد(صحن، محراب، فضا، دیوارها و غیره) باید آراسته و پیراسته و جوان پسند باشد و باید از جاذبه‏ های هنری و علمی در مساجد استفاده شود. از طرفی پاکیزگی، طراوت و زیبایی مسجد، در جذب جوانان بسیار مؤثر است، زیرا فضای تنگ شبستان مسجد موجب بی رغبتی به نماز می‏ شود.

قربانی راهکار دیگر برای جاذبه مندی را خارج کردن مساجداز انحصار دانست و خاطر نشان کرد: جوان عنصری فعال و پرشور است و به دنبال کانونی فراگیر و خودجوش است، مطالعه عصر نبوی نشان می‏ دهد که مسجد، پایگاه تصمیم‏ گیری اجتماعی، نظامی، سیاسی، عبادی و فرهنگی بوده است و در این صورت مسجد یک مجتمع می‏ شود که جوانان را با سلایق مختلف در خود جمع می کند.

وی ادامه داد: اگر در دوران دفاع مقدس ما شاهد حضور چشمگیر جوانان در مساجد بودیم یکی از دلائلش فعال بودن در زمینه ‏های عبادی، نظامی و فرهنگی بوده است. از اینرو اگر امکانات هنری، ورزشی، نمایشی و کتابخانه در کنار مسجد به عنوان جزئی از پیکره مسجد محسوب شود جوانان به مسجد راغب ‏تر خواهند شد./م

منبع : شبستان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين