امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در گیشه سینماهای جهان چه می گذرد؟

آغاز یورش هیولاهای فوق العاده

فروش ۶۰ میلیون دلاری دکتر استرنج در قاره های اروپا، آمریکای لاتین، آسیای شرقی، شمال آفریقا و در سطح اقیانوسیه سبب شد لقب سودسازترین فیلم این هفته جهان نصیب این فیلم کمیک استریپی شود که شرکت قدیمی والت دیسنی و کمپانی تازه اوج گرفته مارول آن را با مشارکت یکدیگر ساخته و به یک مخلوق هنری جدید و ویژه تبدیل اند.

آغاز یورش هیولاهای فوق العاده

به گزارش بابل نوین ، فروش مذکور آمار پولسازی دکتر عجیب در مناطقی بجز آمریکای شمالی را به ۳۳۹ میلیون دلار بالغ ساخت و این بسیار فراتر از مجموع درآمدسازی های سایر فیلم های معروف کمیک بوکی در این مناطق طی سالهای اخیر است. از این گونه فیلم ها می توان به «هالک شگفت انگیز» (با ۱۲۹ میلیون دلار فروش)، «کاپیتان آمه ریکا: انتقامجوی اول» (۱۹۴ میلیون)، «ایرون من یک» (۲۶۶ میلیون)، «تور» (۲۶۸ میلیون)، «ایرون من ۲» (۳۱۰ میلیون) و «مرد مورچه ای» (۳۳۹ میلیون دلار) اشاره کرد. با احتساب آمار سودسازی هفته گذشته دکتر عجیب این فیلم تا این لحظه نیم میلیارد دلار در سطح جهان با احتساب آمریکای شمالی فروخته است.

سال ۳/۲ میلیارد دلاری والت دیسنی

این آمار کمک کرده است تا والت دیسنی در بهترین و سودسازترین سال حیات خود ۳/۲ میلیارد درآمدسازی کرده باشد و  چون هنوز یک ماه و نیم از سال ۲۰۱۶ مانده است،‌ می توان همچنان بر این آمار افزود و اگر متذکر شویم که «موانا» و «سال ناجور: یک داستان استاروارزی» در نوبت اکران طی همین مدت قرار دارند، بالا رفتن این رقم را غیرقابل اجتناب می یابیم. این دو فیلم در ۴ هفته پیش رو اکران خواهند شد و برای هر دو نیز حداقل ۳۰۰ میلیون دلار فروش در سطح جهان پیش بینی شده و برای «موانا» که چهار سال است روی آن کار می شود، بالای ۵۰۰ میلیون دلار هم قابل تحقق است و سران دیسنی به ۷۰۰ میلیون دلار در این ارتباط اطمینان دارند.

حرکت فضایی ها در امتدادی ۳ ماهه

«رسیدن»،‌ فیلم فضایی ـ علمی ـ تخیلی جدید شرکت سونی پیکچرز، این هفته در اروپای شرقی و آمریکای لاتین و مجموعاً در ۲۱ کشور دنیا اکران شد و ۶/۴ میلیون دلار بدست آورد که ۸/۱ میلیون دلار آن در روسیه بود که رتبه دوم را در جدول سودسازترین فیلم های این کشور نصیب آن ساخت. این در حالی است که اکران «Aurival» در کشورهای عمده دیگری طی سه ماه پیش رو صورت می پذیرد و این به معنای استمرار در درآمدسازی آن در درازمدت است. از آن قبیل اند اسپانیا (از ۲۸ آبان)، برزیل (۴ آذر)،‌ آلمان (۵ آذر)، فرانسه (۱۷ آذر)، ایتالیا (۲۹ دی) و کره جنوبی (۲۶ بهمن).

سالن های ۶۰ هزار دلار آنگ لی

این هفته فیلم جدید انگ لی تایوانی هم که نام آن «راه پیمایی طولانی بین دو نیمه بیلی لین» است، در فقط دو سالن در سطح آمریکای شمالی اکران شد و در این تالارها ۱۲۰ هزار دلار درآمدسازی کرد و این به معنای ۶۰ هزار دلار سودسازی هر یک از دو سالن محل اکران فیلم است. این فیلمی است که بسیاری اعتقاد دارند کاندیدای جایزه اسکار برترین فیلم سال خواهد شد و کارنامه اسکاری این هنرمند تایوانی را که پیشتر نیز با «ببر خیزان، اژدهای پنهان»، «کوهستان بروک بک» و «زندگی پای» به مجسمه های طلایی نایل شده است، پربارتر خواهد کرد. قرار است این فیلم از پنجشنبه این هفته به ۱۱۰۰ سالن در آمریکای شمالی بسط یابد و در ۵۰ کشور دیگر دنیا هم به نمایش در آید و با افزایش سطح تاثیرگذاری آن، کار جدید انگ لی به سوی جوایز پایانی سال خیز کامل تری بر دارد. البته نقدهای کارشناسان درباره این فیلم تابحال چندان امید بخش و مثبت نبوده است و نمی توان این امر را در میزان فروش آن به کلی بی تاثیر دانست.

آنچه در راه است

در هفته پیش رو فیلم «هیولاهای فوق العاده و کجا آنها را پیدا کنیم» در آمریکای شمالی و حداقل ۴۵ کشور دیگر در سطح دنیا اکران خواهد شد و از حالا مشخص است که به مدد یورش دو جانبه اش سودسازترین فیلم این هفته آمریکای شمالی خواهد بود و در سطح جهان نیز رقابت قابل توجهی با دکتر استرنج بر سر عنوان سودسازترین فیلم خواهد داشت. از آنجا که «دکتر عجیب» چهارمین هفته اکران جهانی اش را تجربه می کند و در برخی کشورها متاعی نو به حساب نمی آید، «هیولاهای فوق العاده» که فیلمی برخاسته از داستان های هری پاتری است و اولین هفته پخش اش را تجربه خواهد کرد، می تواند به پیشی جستن بر این رقیب ویژه و صدرنشینی در شماری قابل توجه از کشورها امیدوار باشد./م

منبع : بانی فیلم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين