امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/15 - 17:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خسروی: کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی ایران-سوریه را با مسابقات محلات اشتباه گرفته است

کارشناس داوری کشورمان تأکید کرد که برگزاری دیدار تیم‌های ملی سوریه و ایران در زمینی که کیفیت ندارد، مغایر قوانین مسابقات است.

خسروی-کنفدراسیون-فوتبال-آسیا-بازی-ایران-سوریه-را-با-مسابقات-محلات-اشتباه-گرفته-است

به گزارش بابل نوین ، علی خسروی درباره برگزاری دیدار تیم ملی ایران مقابل سوریه در شرایط نامناسب جوی در ورزشگاه تانکو عبدالرحمن شهر سرمبان مالزی اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی مقدماتی جام جهانی را با مسابقات محلات ۲۲ گانه تهران اشتباه گرفته است. این بازی نباید برگزار می‌شد، به دلیل اینکه این زمین به بازیکنان دو تیم آسیب می‌رساند و اصلا شرایط برگزاری بعد بارندگی را ندارد. زمین بازی من را یاد دهه ۶۰ ورزشگاه شیرودی و آزادی انداخت.

وی افزود: تصمیم AFC عمدی بود و با توجه به اینکه مقر این کنفدراسیون در مالزی است، باید بازی را به ورزشگاه استانداردی موکول می‌کردند. هر هفته شاهد هستیم که در ورزشگاه‌های استمفوردبریج و امارات لندن، منچستر و آلیانس آره‌نا مونیخ باران می‌بارد، اما در مسابقاتی که در این ورزشگاه‌ها برگزار می‌شود، گِلی نمی‌بینیم و لباس‌های بازیکنان  تغییر رنگ نمی‌دهد. در بازی ایران و سوریه، رنگ سفید لباس ایران خاکستری و سوریه‌ای‌های قرمزپوش، سیاه شده است.

کارشناس داوری کشورمان خاطرنشان کرد: برگزاری این بازی در زمین غیراستاندارد مغیر با قوانین مسابقات است و داور عراقی را به مجبور به برگزاری این دیدار کردند. این نخستین قضاوت مقدماتی جام جهانی داور عراقی است و اگر داور با تجربه‌ای قضاوت این دیدار را برعهده داشت، اجازه برگزاری بازی را نمی‌داد. اصلاح نکردن صورت کارلوس کی‌روش نشان می‌دهد که او از شب گذشته ناراحت این مسئله است./م

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين