امروز : جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/16 - 12:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان

درمان ریشه دندان در دوران بارداری

متخصص جراحی و درمان ریشه: به‌طور کلی بهترین زمان در دوران بارداری برای درمان دندان سه ماهه دوم است. یعنی بین ماه سوم تا ششم، زیرا در سه ماهه اول اندام‌ها در حال تشکیل شدن هستند و احتمال از دست رفتن جنین وجود دارد.

به گزارش بابل نوین، دکتر سید مهدی انارکی، دندانپزشک  متخصص جراحی و درمان ریشه:

به‌طور کلی بهترین زمان در دوران بارداری برای درمان دندان سه ماهه دوم است. یعنی بین ماه سوم تا ششم، زیرا در سه ماهه اول اندام‌ها در حال تشکیل شدن هستند و احتمال از دست رفتن جنین وجود دارد. در مراحل آخر بارداری هم  چون جنین سنگین می‌شود و مادر توانایی قرار گرفتن حالت مناسب را ندارد، انجام درمان‌های دندانپزشکی دشوار می‌شود.

قبل از بارداری به دندانپزشک مراجعه کنید!

اصلی‌ترین موضوع این است زمانی که فرد قصد بارداری دارد باید قبل از بارداری درمان‌های دندانپزشکی را به‌طور کامل انجام دهد تا در این دوران دچار مشکل نشود. اکثر کارهای ضروری دندانپزشکی را می‌توان در سه ماهه دوم انجام داد.

در دروان بارداری نگران رادیوگرافی نباشید!

خانم‌های باردار بابت رادیوگرافی هم نگران نباشند زیرا با‌وجود رادیوگرافی دیجیتالی جدید و همچنین استفاده از پیشبند سربی، دوز اشعه وارده به جنین بسیار ناچیز و نزدیک به صفر است، بنابراین بدون ترس و اضطراب می‌توانند کارهای ضروری دندانپزشکی را انجام دهند، ولی بهتر است تحت‌نظر متخصص زنان باشند. 

منبع : الو دکتر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين