امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاندار مازندران در آئین تکریم مقام کتابداران و كتابخوانان استان؛

ارتقاء ۱۲ پله ای مازندران در کاهش بیکاری / گستردگی تکنولوژی و فضای مجازی جای کتاب را نمی گیرد

در اين مراسم با اهداء لوح تقدير و تنديس از كتابداران و كتابخوانان نمونه استان و خبرنگاران فعال اين حوزه با حضور مقام عالي دولت در مازندران تقدير و تجليل شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل ازروابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در آئین تکریم مقام کتابداران و کتابخوانان استان در ساری، هفته کتاب و کتابخوانی و تکریم مقام کتابدار را که با نام و یاد بزرگ مفسر قرآن کریم، علامه طباطبایی قرین شده است را گرامی داشت و تصریح کرد: علامه طباطبایی از عالمان بزرگ و اندیشمندی بود که برای دین و دانش ما قلم فرسایی کرد و آثار گرانسنگی را به جامعه بشری اهداء نمود .

مقام عالی دولت در مازندران، تاکید کرد: کتاب، یگانه عنصر پیوند دهنده علم و عالم در همه اعصار بوده است.

استاندار، کتاب را گنجینه اسرار الهی، مخزن سعادت و پل رستگاری خواند و گفت: بزرگترین و ماندگار ترین معجزه پیامبر گرامی اسلام هم کتاب است و این کتاب  قرآن کریم است که ضامن سعادت و هدایت ماست.

ربیع فلاح،  مطالعه و تحصیل دانش را موجب پیشرفت علم و ارتقاء  آگاهی جامعه دانست و گفت: درست است که در عصر حاضر شاهد گستردگی تکنولوژی و فضای مجازی و فراگیر شدن آن هستیم، اما همان طوری که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند، هیچ چیزی جای کتاب را نمی گیرد، بنابراین رسالت مهمی که بر عهده همه ما است، ارج نهادن به کتاب و کتابخوانی در زندگی است.

استاندار مازندران ادامه داد: باید کتابخوانان و کتابداران در جامعه تجلیل شوند تا کتابخوانان الگو و سرلوحه ی فرزندانمان قرار گیرند، چرا که هر چه فرزندانمان بیشتر بخوانند، بیشتر رشد می کنند و از معرفت بالاتری بهره خواهند برد .

وی، تصریح نمود : کتابداران عزیز از عنایت ویژه خداوند بهره برده اند که در این کار مقدس مشغول انجام وظیفه هستند بنابراین باید شکرگزار این لطف الهی باشند.

ربیع فلاح، افزود: کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه مفید وظیفه ای سنگین بر عهده دارند، شما کتابداران نماد کتابخوانی در جامعه هستید و باید شأن کتاب را حفظ کنید.

استاندار مازندران، مطالعه مفید و کسب علم و آگاهی را  دفاع اساسی در مقابل تهاجم فرهنگی دانست و گفت: انتظار داریم تا در یک حرکت و نهضت عمومی کتابخوانان مازندران افزایش یایند و امیدواریم در این زمینه  برنامه های کتابخوانی طراحی شود رسانه ها  به خصوص صداوسیما در این زمینه کمک کند و همه به سهم خود در رشد علمی و فرهنگی جامعه عمل کنند .

وی تاکید کرد: امروز افزایش دانشگاه ها، حوزه ها و مراکز آموزشی نه تنها رسالت کتابخانه های عمومی را کمرنگ نمی کند، بلکه وسعت دایره ی پژوهش ایجاب می کند که کتابخانه ها را غنی تر نموده و مشاوره را در آن ارتقا دهیم.

وی ابراز امیدواری نمود تا با یک برنامه ریزی مناسب شاهد افزایش کمی و کیفی کتابخانه های عمومی و رشد سرانه فضای مطالعاتی و کتابخوانی در استان باشیم.

استاندار، ضمن تشکر از خیرین کتابخانه ساز، از شهرداران خواست تا به وظایف قانونی خود عمل کنند و با پرداخت به موقع نیم درصد از درآمد به کتابخانه های عمومی برای توسعه فرهنگی استان گام بردارند.

 نماینده عالی دولت در مازندران در بخشی از سخنان خود به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان ” اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ” اشاره کرد و گفت: الحمدلله استان مازندران در زمینه  ارائه تسهیلات رونق تولید رتبه اول کشور را دارد و براساس آخرین اطلاعات و آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران رتبه مازندران از رتبه ۲۱ بیکاری کشوری  در تابستان ۹۴ با ۱۲ پله ارتقاء به رتبه نهم کشور درتابستان ۹۵  ارتقاء یافته است و شاهد کاهش ۱٫۳ درصدی نرخ بیکاری در مازندران بوده ایم و این موفقیت در حالی بدست آمده که نرخ بیکاری در ۱۵ استان کشور در تابستان ۹۵ افزایش یافته است.

در این مراسم با اهداء لوح تقدیر و تندیس از کتابداران و کتابخوانان نمونه استان و خبرنگاران فعال این حوزه تقدیر و تجلیل شد.

در آغاز این مراسم، آرزو ولیپور، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی مازندران ارایه نمود و گفت: هم اکنون ۱۱۰ باب کتابخانه در استان مازندران فعالیت دارند و ۶ باب کتابخانه نیز آماده بهره برداری است و نیاز به تجهیزات دارد.

وی هم چنین تعداد کتابخانه های نیمه تمام استان را ۳۹ باب ذکر کرد و افزود: برای تکمیل این طرح ها بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين