امروز : دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/11/17 - 14:25 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله یزدی:

برخی ضعف مدیریتی خود را بر گردن تحریم می اندازند/ عده ای از هم اکنون فعالیت های انتخاباتی را آغاز کرده اند

رییس جامعه مدرسین تصریح کرد: متأسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می کنند و به جای توجه به ضعف مدیریتی شان، گناه را به گردن تحریم می اندازند چرا که دنبال اداره راحت و فعالیت های روزمره خود هستند.

به گزارش بابل نوین،آیت الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امروز پنج شنبه در دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تقدیر از گزارش سردار نقدی بیان کرد: گزارش جالب و جامعی بود و خدمات بسیج خیلی خوب بیان شد.

وی موفقیت این اقدامات را فعالیت های عملی بسیج دانسته و بیان کرد: امیدواریم با همین روش عملی افکار برخی از مسئولان که چندان موافق نیستند تغییر کرده و همراه با بسیجیان محترم خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهند.
وی با اشاره به انقلاب اسلامی و واژگونی طاغوت به همت امام و مردم اظهار داشت: پس از امام نیز مقام معظم رهبری واقعا امام گونه و انقلابی عمل کردند که همین امر موجب شده است که نظام اسلامی در دنیا جای خود را باز کرده و آینده روشنی داشته باشد.
وی با اشاره به تلاش دشمنان در برابر نظام اسلامی تاکید کرد: متاسفانه دشمن همواره از راه های مختلف نفوذ کرده و از افراد خارجی و داخلی برای مانع تراشی استفاده می کنند و با اینکه همیشه سد راه بوده اند، لیکن نتوانسته اند پیشرفت را متوقف کنند.
عضو فقهای شورای نگهبان به مسائلی نظیر پیشرفت های علمی و سلول های بنیادی و هسته ای اشاره و افزود: وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب بسیار متفاوت شده است به گونه ای که اگر روزی در این کشور پزشکان هندی و بنگلادشی به مداوا مشغول بودند امروز شاهد خدمات بی نظیر پزشکان هستیم که همه این توفیقات مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی است.
آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه در دولت های گذشته و فعلی شاهد تفکراتی غربی هستیم که ریشه در عمق ذهن برخی مسؤولان و کارگزاران دارد که حتی اگر دستشان برسد ذهن جوانان ما را غیراسلامی بار می آورند.
وی خدمات بسیج را روشن و چشمگیر دانسته و افزود: جهانی شدن به معنی مخالفت صریح با تاکیدات امام و رهبری در توجه به اقتصاد مقاومتی است.
آیت الله یزدی جهانی شدن را توجه بیشتر به واردات و غفلت از ظرفیت های مردمی دانسته، و ادامه داد: متاسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم که ناشی از همین تفکرات جهانی شدن که در اصل همان تفکر رابطه با آمریکا هست، است.
وی در همین باره تاکید کرد: بسیج باید عملا به دهن کج اندیشان بزند یعنی به طور عینی و عملی با کارهای اقتصاد مقاومتی اش و فعالیت های فرهنگی با آنها مقابله کند.
رییس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن ابراز خوشحالی از ورود بسیج به همه اقشار و سطوح اظهار داشت: بحمدالله بسیج در همه عرصه ها به صورت فنی و کارشناسی وارد شده و عملا به پیشرفت کشور کمک کرده است.
وی ضمن تاکید بر موانع داخلی از جمله موانع بانکی و مشکلات آموزشی و  فرهنگی که بسیج نقش برجسته ای در رفع این موانع دارد، عنوان کرد: به دولت نیز می گویم که باید به جای خام فروشی به محصولات داخلی توجه بیشتری نموده و به جای واردات به صادرات محصولات کشاورزی توجه کنند.
آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می کنند و به جای توجه به ضعف مدیریتی شان، گناه را به تحریم می اندازند چرا که دنبال اداره راحت و فعالیت های روزمره خود هستند.
وی در همین خصوص ادامه داد: هنوز یک سال به انتخابات مانده، عده ای دنبال انتخابات بوده، در حالی که باید بدانند که مهم ترین فعالیت خدمت به مردم می باشد.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اتکای برخی مسئولان به سیاست خارجی تاکید کرد: ارتباط با دنیا خیلی خوب است، آنچه بد می باشد، نوکری بیگانه است.بروید با دنیا ارتباط بگیرید، به شرطی که بازار دنیا را در جهت کالای ایرانی تسخیر کنید.
وی خطاب به دولتمردان تذکر داد: دولت یک نعمت و امانت الهی در دستان شماست که باید بروید محاسبه کنید، اگر اشتباهی دارید اصلاح کنند. بنده این را به همه دولت ها گفته و نظرم به دولت خاصی نیست.
آیت الله یزدی توجه به سپاه و بسیج را از توصیه های همیشگی امام و رهبری خواند و افزود: اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت چرا که بسیج و سپاه از دل مردم برخواسته و برای مردم کار می کنند و هر جایی که وارد شده اند موفق عمل نموده اند.

وی در پایان تاکید کرد: این دو نهاد مقدس یک وجب از خاک کشور اشغال شود و امروز شاهدیم که بسیج در سراسر کشور به شایستگی توسعه پیدا کرده است./ز

منبع:رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين