امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقرار ۲ هزار دستگاه اتوبوس برای تردد زائران اربعین

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: برای جابجائی زائران اربعین حسینی 2 هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای ایران و عراق مستقر شدند.

به گزارش بابل نوین،به نقل از ایرنا امیر جعفرپور پنجشنبه شب در جریان بازدید از مرز چذابه گفت: از این تعداد یک هزار دستگاه در سه مرز مهران، چذابه و شلمچه و یک هزار اتوبوس نیز در داخل کشور عراق برای جابجایی زائران اربعین فعالیت می کنند.
وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوسرانی در اربعین امسال در ایام تردد زائران اربعین اظهار کرد: ناوگان اتوبوسرانی در سال جاری به صورت شبانه روزی در سه شیفت کاری در حال خدمت به مسافران در پایانه های مرزی هستند.
وی گفت: این تعداد اتوبوس از ناوگان اتوبوسرانی استانهای غربی کشور برای جابجایی زائران اربعین حسینی تهیه شده است.
وی با بیان اینکه تعدای از اتوبوس های ناوگان حمل و نقل استان های البرز، تهران و مشهد در کشور عراق نیز مستقر شده اند افزود: در مرز شلمچه از ناوگان اتوبوسرانی شهرهای ماهشهر، آبادان و شیراز و در مرز چذابه ناوگان اتوبوسرانی اهواز در حال همکاری هستند.
جعفرپور اضافه کرد: باتوجه به تجربه سه سال اخیر در تردد زائران اربعین حسینی، امسال توانستیم برنامه ریزی بهتر داشته باشیم و به حجم بیشتری از زائران خدمت رسانی کنیم.
به گفته وی امسال برای خدمات رسانی به ۲ میلیون زائر اربعین برنامه ریزی شده که دو برابر جمعیت پارسال است.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال تعداد زائران اربعین حسینی از ۲٫۵ میلیون نفر فراتر رود.
جعفرپور خاطر نشان کرد: جابجایی مسافران اربعین توسط ناوگان اتوبوسرانی از ۲۰ آبان تا ۵ آذر برنامه ریزی شده است ولی در صورت نیاز امکان تمدید این مدت زمان را با توجه به حجم بالای زائران خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: امکانات امسال نسبت به سال گذشته قابل مقایسه نیست به طوری که حدود ۲۵۰ موکب در مرز چذابه در حال خدمت رسانی به زایرین اربعین حسینی هستند.
جعفرپور افزایش زائران اربعین را نشانه ای از ترویج فرهنگ حسینی و شهادت دانست و گفت: این فرهنگ مهمانپذیری به صورت سنتی در شهرهای سوسنگرد و بستان و دیگر شهرهای منتهی به مرزها دیده می شود که این حرکت مردمی نمادی از خونگرمی مردم جنوب کشور است.
سه مرز شلمچه، چذابه و مهران محور های اصلی مواصلاتی با کشور عراق برای تردد زوار اربعین حسینی هستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين