امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پسر حسنین هیکل خواستار بازگشایی سفارت مصر در ایران شد

'حسن هیکل' پسر 'محمد حسنین هیکل' نویسنده و روزنامه نگار بزرگ مصری خواستار بازگشایی سفارت کشورش در ایران شد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از پایگاه ‘بوابه القاهره’، حسن هیکل که اقتصاددان و بازرگان است، در صفحه شخصی خود بر روی توییتر از مسئولان کشورش به دلیل عدم بازگشایی سفارت ایران انتقاد کرد.
وی افزود: چگونه است که امارات با وجود اختلاف بر سر جزایر سه گانه با ایران رابطه دارد، جهان عرب و ترکیه با وجود اشغالگری ‘اسرائیل’ با آن رابطه دارند، اما مصر در تهران سفارت ندارد؟
حسنین هیکل نویسنده و روزنامه نگار معروف مصری که در ۱۷ فوریه ۲۰۱۶ درگذشت نیز از بزرگترین طرفداران برقرای روابط دیپلماتیک بین کشورش با ایران بود.
وی در آخرین مصاحبه قبل از وفاتش با روزنامه السفیر لبنان با حمله به عربستان سعودی و انتقاد از شخص ملک سلمان پادشاه این کشور به دلیل نقش گمرنگ سیاسی ، نظام عربستان را ناپایدار توصیف کرده بود.
هیکل در سخنان خود کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را عقب مانده توصیف می کرد و می گفت: مصر، ایران و ترکیه سه قدرت برتر خاورمیانه هستند و عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس نقش حاشیه ای دارند.
هیکل با دفاع از حزب الله لبنان تاکید داشت که این حزب در سوریه از خود دفاع می کند.
وی همچنین فاش کرده بود که مصر تلاش می کند به ایران نزدیک شود، اما فشارهایی که بر عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری این کشور وارد می شود مانع این نزدیکی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين