امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/18 - 22:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هوای البرز دگرگون می شود/برف، باران و دمای زیر صفر

اداره کل هواشناسی استان البرز در اطلاعیه ای روز جمعه اعلام کرد که 2 روز آینده برف، باران استان را فرا گرفته و دمای هوای به زیر صفر می رسد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از ایرنا، در اطلاعیه روز جمعه هواشناسی استان البرز آمده است: پیرو اطلاعیه شماره ۵۳ پنجشنبه ۲۷ آبان و اطلاعیه شماره ۵۰ چهارشنبه تاریخ ۲۶ آبان و با توجه به پیش‌بینی بارش برف و مه‌آلود بودن هوا، از روز شنبه تا دوشنبه لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی منتهی به استان البرز پیش‌بینی می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: توصیه می‌شود از مسافرت غیرضروری به مناطق فوق اجتناب شود و در صورت لزوم، تمهیدات لازم از جمله مجهز بودن به وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ، به همراه داشتن لباس گرم و … به کار گرفته شود.
مدیرکل هواشناسی البرز نیز به خبرنگار ایرنا گفت که تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در ۴۲ ساعت آینده نشان می دهد که آسمان استان نیمه ابری خواهد بود و در بعضی ساعات افزایش ابر و در پاره ای مناطق بارش پراکنده و در بعدازظهر و اوایل شب وزش باد شدید پیش بینی می شود.
منصور رحمانیان خاطرنشان کرد: تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی بیانگر گذر امواج تراز میانی جو و نفوذ تدریجی توده هوای سرد از اواخر وقت امروز جمعه از شمال دریای خزر به سواحل شمالی، شمال شرق و مناطق میانی و حتی جنوبی کشور است که پیامد این شرایط در استان البرز از روز شنبه تا اواسط هفته آینده افزایش ابر، بارش باران و به تدریج در برخی مناطق بارش برف، گاهی وزش باد شدید و کاهش محسوس دما است.
وی افزود: انتظار می رود حاکمیت توده هوای سرد تا پایان هفته در استان ادامه یابد.
مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: بیشینه دما در روز شنبه ۱۴ درجه و کمینه آن ۱ درجه خواهد بود. همچنین بیشینه دما در روز یکشنبه ۸ و کمینه آن منفی یک درجه خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين