امروز : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/18 - 22:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس جمهوری پرو:

رویکرد تجاری آمریکا و انگلیس نگران کننده است

«پدرو پابلو» رئیس جمهوری پرو از گسترش سیاست مقابله با تجارت بین کشورها در آمریکا و انگلیس ابراز نگرانی کرد و خواستار مبارزه جهانی با این سیاست ضد تجارت شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی روز جمعه در سخنرانی افتتاحیه بیست و هشتمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی آسیا – اقیانوسیه (اَپِک/ APEC) در سخنان تندی که گمان می رود در کنایه به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا باشد، سیاست های ضد تجارت آزاد را مورد انتقاد قرار داد.
پدرو گفت : ضروری است که تجارت جهانی بار دیگر رشد کرده و حمایت گرایی شکست داده شود.
رئیس جمهوری پرو با اشاره به همه پرسی مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا و نتایج غیرمنتظره انتخابات آمریکا گفت : رویداد های هفته های گذشته موضوع تجارت را هم در دستور کار اجلاس قرار داده است.
وی ادامه داد : جهان امروز با چالش های بسیاری مواجه است. رشد تجارت جهانی در دو سال گذشته متوقف شده و آثار آن در همه جا نمایان است. اپک باید پیامی روشن بدین مضمون ارسال کند که تجارت [جهانی] همچنان سودمند است.
اَپِک یک گروه اقتصادی متشکل از کشورهای حاشیه اقیانوس آرام است که سران عضو آن از سال ۱۹۸۹ به منظور بهبود مناسبات اقتصادی و سیاسی سالانه با یکدیگر دیدار می‌کنند. این سازمان دارای کمیته‌های اجرایی گوناگون از ارتباطات تا شیلات است.
استرالیا، برونئی، کانادا، اندونزی، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، نیوزیلند، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، تایوان، هنگ کنگ، پاپوآ گینه نو، چین، مکزیک، شیلی، پرو، روسیه، آمریکا و ویتنام ۲۱ کشورعضو اَپِک هستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين