امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حدود ۱۶۰ هزار پناهجو در ده ماهه نخست سال ۲۰۱۶ وارد ایتالیا شدند

خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) به نقل از یک گزارش رسمی اعلام کرده که در ده ماهه نخست سال جاری میلادی حدود یکصد و 60 هزار پناهجو وارد ایتالیا شده و همچنین تعداد چهار هزار و 900 نفر دیگر در میانه راه رسیدن به این کشور جان خود را از دست داده اند.

به گزارش بابل نوین،به نقل از ایرنا، آنسا با استناد به سومین گزارش در خصوص ‘حفاظت بین المللی در ایتالیا’ که توسط مؤسسه خیریه کاریتاس، بنیاد میگرانتس و با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان تهیه شده، نوشت: از ماه ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۶ مجموعاً ۱۵۹ هزار و ۴۳۲ پناهجو وارد خاک ایتالیا شد که ۱۳ درصد بیش از مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ محسوب می شود. از این تعداد ۱۹ هزار و ۴۲۹ نفر را کودکان و نوجوانان بدون سرپرست تشکیل می دهند.
وزارت کشور ایتالیا نیز اعلام کرد که تنها در ماه اکتبر گذشته حدود ۲۷ هزار و ۵۰۰ پناهجو از مسیر دریای مدیترانه وارد خاک ایتالیا شدند که خود، بالاترین رقم در سه سال اخیر محسوب می شود.
آژانس اروپایی گارد مرزی و ساحلی ‘فرونتکس’ نیز ضمن تأیید داده های وزارت کشور ایتالیا، اعلام کرد که مجموعاً ۲۷ هزار و ۳۸۳ پناهجو در ماه اکتبر از طریق مدیترانه وارد خاک ایتالیا شدند؛ درحالی که در مدت مشابه در سال گذشته این تعداد هشت هزار و ۹۱۵ نفر گزارش شده بود.
در همین پیوند، «ماریو مورکونه» رئیس بخش مهاجرت وزارت کشور نیز اظهار کرد: از آغاز سال جاری میلادی شمار پناهجویانی که وارد ایتالیا شده اند ۱۶ درصد رشد داشته و در روزهای آتی نیز رکورد سال ۲۰۱۴ شکسته خواهد شد؛ وقتی که بنا به برآوردها تا پایان سال بیش از ۱۷۰ هزار نفر وارد ایتالیا شوند.
در سومین گزارش ‘حفاظت بین المللی در ایتالیا’ همچنین آمده است: همزمان با ورود پناهجویان به خاک ایتالیا، شمار قربانیان نیز افزایش پیدا کرده و تاکنون به چهار هزار و ۹۰۰ نفر رسیده که از این تعداد سه هزار و ۶۵۴ نفر در مسیر دریای مدیترانه جان باخته اند.
به عقیده فرونتکس، دلیل اصلی رکورد ماه اکتبر، بهبود شرایط جوی بود. در ماه گذشته ۱۲۷ جسد در مدیترانه کشف شد و صدها نفر ناپدید شده اند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين