امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاکید دبیر کل هلال احمر بر انتقال داروها از نجف به کربلا/کمبود دارویی نداریم

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در سفر به عراق، علاوه بر نظارت بر انبارهای دارویی و نحوه ارائه خدمات به زائران؛ از همکاران خود در نجف خواست تا داروهای موجود در انبارهای دارویی نجف را به کربلا منتقل کنند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از جمعیت هلال احمر، «علی‌اصغر احمدی» گفت: جمعیت هلال احمر سه ماموریت در ایام اربعین، ماموریتی در داخل کشور (یعنی امداد و نجات)، ماموریتی در خاک عراق (یعنی بهداشت و درمان) و ماموریتی مشترک (یعنی امداد در بحران) دارد. ماموریت‌ها با بهره گیری از تجربیات گذشته و بر اساس آنالیزی که صورت گرفت طراحی و اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه ۲ هزار نفر از کادر درمانی هلال‌ احمر مشغول خدمت‌رسانی به زائران هستند، درباره سفر خود به عراق افزود: توفیق پیدا کردم تا با حضور در میان این تلاشگران، خداقوتی به آنها گفته و موجب دلگرمی و افزایش انگیزه آنها برای خدمت به زائران را فراهم کنیم.
احمدی تصریح کرد: نزدیک به ۲ میلیون ایرانی روادید گرفته و وارد خاک عراق شده اند؛ اما پیش‌بینی هلال‌احمر برای ارائه خدمات، فقط برای زوار ایرانی نبوده و هر فردی به مراکز جمعیت هلال احمر مراجعه کند به صورت رایگان مداوا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه به نمایندگی از رئیس جمعیت هلال‌احمر برای نظارت بر انبارهای دارویی و نحوه ارائه خدمت به زائران به عراق سفر کرده است، افزود: ۴ انبار دارویی جمعیت هلال‌احمر در شهر نجف مملو از دارو است و این درحالی‌ است که چند روزی به اربعین باقی مانده و شهر نجف در حال تخلیه است؛ لذا از همکاران درخواست می‌کنم بلافاصله جدای از موارد اضطراری که نیاز است دارو در انبار نگهداری شود؛ باقیمانده داروها را به کربلا انتقال دهند؛ هر چند در کربلا هم انبارهای مجهزی وجود دارد.
احمدی تصریح کرد: درمان‌های سرپایی در درمانگاه‌های جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود و دیگر درمان‌ها مربوط به بیمارستان‌های عراق است که در مورد آنها مسوولیتی بر عهده هلال‌احمر نیست.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين