امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۲۲:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در نشست مشترک خبری رهبران انگلیس و آلمان در برلین ؛

تاکید «ترزا می» بر پایبندی انگلیس به شروع مذاکرات برگزیت در بهار آینده

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز جمعه در نشست خبری مشترک با 'آنگلا مرکل' صدر اعظم آلمان در برلین تاکید کرد که لندن به جدول زمان بندی برای شروع مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا با رهبران کشورهای اروپایی در بهار آینده پایبند است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از شبکه اسکای نیوز، نخست وزیر انگلیس در این نشست خبری بیان داشت: من می خواهم که پروسه خروج از اتحادیه اروپا هموار و سازمان یافته باشد.
وی تاکید کرد: ما بایستی به دنبال راهکاری باشیم که به نفع انگلیس و شرکای اروپایی مان باشد.
«ترزا می» همچنین به بحران سوریه اشاره کرد و گفت: ‘ما در خصوص محکوم کردن جنایت هایی که در حلب صورت می گیرد متحد هستیم. ما توافق کردیم که بایستی فشارها علیه روسیه را افزایش دهیم و احتمال تحریم آنهایی که قوانین بین المللی بشردوستانه را نقض می کنند، مورد بررسی قرار دادیم.’
‘انگلا مرکل’ صدر اعظم آلمان نیز در این نشست خبری، عنوان کرد که دولت انگلیس با توجه به اینکه هنوز ماده ۵۰ پیمان لیسبون که ناظر بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست را فعال نکرده است، نمی تواند در خصوص جزئیات توافقات تجاری، با بروکسل و کشورهای اروپایی اش وارد مذاکره شود.
وی گفت: نخست وزیر انگلیس به من اطمینان داده است که دست کم تا پایان ماه مارس آینده ماده ۵۰ پیمان لیسبون را فعال خواهد کرد.
پی
ش از این ‘ولفگانگ شویبله’ وزیر دارایی آلمان ضمن هشدار به انگلیس در ارتباط با ‘خروج سخت’ از اتحادیه اروپا و عدم انعطاف در مذاکره با لندن در این خصوص، عنوان کرد که شماری از شرکت های خدمات مالی درصدد خروج از لندن به مقصد فرانکفورت هستند.
وی در گفت وگو با روزنامه فایننشال تایمز که امروز جمعه منتشر شد گفت: تا زمانی که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج نشده، بایستی به تعهداتش در چارچوب این اتحادیه پایبند باشد.
شویبله بیان داشت که چنانچه لندن خواهان ادامه دسترسی به بازار واحد اتحادیه اروپا است نمی تواند از حق تردد آزاد نیروی کار در اروپا شانه خالی کند اما از منافع اقتصادی اش بهره مند شود.
موضع گیری نخست وزیر انگلیس در خصوص شروع مذاکرات برگزیت در حالی بیان می شود که دادگاه عالی تر انگلیس ( the Supreme Court ) کمتر از سه هفته دیگر قرار است درخواست تجدید نظر دولت محافظه کار انگلیس درباره حکم دادگاه عالی (the High Court) این کشور را که در آن تصریح‌ شده است دولت ‘ترزا می’ حق ندارد بدون کسب مصوبه مجلس عوام روند برگزیت را آغاز کند، مورد بررسی قرار دهند.
نخست وزیر انگلیس گفته است که اطمینان دارد دادگاهی عالی تر به نفع دولت رای خواهد داد.
وی پیشتر نیز به رهبران اروپایی اطمینان داده است که تغییری در جدول زمان بندی شروع مذکرات برگزیت رخ نخواهد داد.
نشست خبری رهبران انگلیس و آلمان متعاقب نشست مشترک رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در آخرین تور اروپایی اش در برلین صورت می گیرد.
به گزارش اسکای نیوز، در جریان این نشست رهبران کشورهای یادشده در خصوص مواضع دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در قبال روسیه و ناتو گفت وگو کردند.
این شبکه خبری افزود: آنها همچنین در رابطه با راهکاری های حل بحران سوریه و شرق اوکراین رایزنی کردند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين