امروز : یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کلاهبرداری با ترفند ارزان فروشی در فضای سایبر

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان با بیان اینکه ترفند فروش ارزان کالا یکی از شگردهای مجرمان برای کلاهبرداری از شهروندان می‌باشد، گفت: اصولا این دست سایت‌ها با ترفند پاپ‌آپ در دید کاربران قرار می‌گیرند.

به گزارش بابل نوین،سرهنگ جهانگیر کریمی با بیان اینکه شهروندان باید مراقب باشند تا در دام مجرمان سایبری نیفتند، اظهار کرد: تعدادی از شهروندان با مشاهده تبلیغی در شبکه‌های اجتماعی در زمینه فروش عروسک با قیمت مناسب اقدام به خرید کرده‌اند که پس از واریز وجه، هیچ کالایی برای آنها ارسال نشده و فروشنده کالا نیز تلفن و ایمیل خود را جواب‌گو نبوده که به همین منظور شناسایی صفحات مذکور در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با جمع‌آوری مدارک و ادله مستند گرداننده آن صفحات شناسایی و متهم در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شد، افزود: متهم در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را کسب مال عنوان داشت.

سرهنگ کریمی در توصیه به کاربران برای خرید اینترنتی گفت: حتما از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند خرید نمایند زیرا قطعاً این فروشگاه‌ها مجاز بوده و زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیک هستند.

وی افزود: صفحاتی که ناخواسته در برابر شما ظاهر می‌شوند(پاپ‌آپ) و دارای تبلیغ و یا امکان فروش محصولی هستند غیر قابل اعتماد می‌باشند و خرید از این سایت‌ها و فروشگاه‌ها توصیه نمی‌شود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص عملیات بانکی اظهار کرد: هنگام خرید اینترنتی حتما اطلاعات حساب بانکی خود را از طریق درگاه‌های بانکی معتبر وارد کنید و در مکان‌هایی غیر از درگاه‌های مجاز بانکی به هیچ‌وجه این کار را انجام ندهید، درگاه‌های مجاز بانکی دارای خصوصیاتی از جمله آدرس، لوگو و آرم بانک، وجود شکل قفل و یا عبارت HTTPS:// در نوار آدرس می‌باشند.

سرهنگ کریمی در خاتمه گفت: از کلیه کاربران می‌خواهیم در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir ‌لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام نمایند./ م

منبع : تیتر امروز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين