امروز : دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/19 - 18:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت متفاوت مجری تلویزیون از سفر اربعین/ تصور سفر به کربلا برای هم‌نسلان من سخت بود

خبرهایی مبنی بر جنگ با عراق و شهدای زیادی که دراین جنگ داشتیم باعث شده بودهم‌نسلان من تصور کنند که شاید هیچگاه نتوانیم به کربلا برویم.

روایت متفاوت مجری تلویزیون از سفر اربعین/ تصور سفر به کربلا برای هم‌نسلان من سخت بود

 

 

به گزارش بابل نوین،محمد سلوکی مجری تلویزیون،در خصوص سفری که با کاروان هنرمندان «چهل‌چراغ»به کربلا داشت گفت: این سفر بسیار خوب و جذاب بود و با توجه به اینکه اولینباربود که به کربلا مشرف می شدم، از احساس غریبی برخوردار بودم. به طور کلی باید بگویم که من و همنسلان من در دوره‌ای متولد شدیم که تمام چیزهایی که از کربلا و مردم عراق به گوشمان رسیده و با آن ها بزرگ شدیم، تماما اخباری نا امید کننده بود؛ خبرهایی مبنی بر جنگ با عراق و شهدای زیادی که دراین جنگ داشتیم و با این تصور روبروبودیم که شاید هیچگاه نتوانیم به کربلا برویم. در واقع من با این اخبار بزرگ شده‌ام  و این تنها تصوری بود که من نسبت به این موضوع داشتم.

وی ادامه داد: در حقیقت موضوع رفتن به کربلا و حضور در آن فضا و دیدن ضریح مولا و قرار گرفتن در این موقعیت چیزی بود که تقریبا می توانست در ذهن من به عنوان یک باور غیر ممکن باشد و به طور قطع برای بسیاری از همنسلان من هم به همین شکل بوده است؛زیرا به دلایل سیاسی باور من و بسیاری از دیگر افراد سرزمینم بر این بود که شاید هیچ گاه نتوانیم در کربلا حضور داشته باشیم و حال و هوای آن را تجربه کنیم، امابا این سفر تمام این تصورات از بین رفت و وقتیاین فرصت را پیدا کردم که در آن فضا قرار بگیرم با احساس متفاوتی رو به رو شدم.

سلوکی افزود: اولین چیزی که در این سفر معنوی به ذهنم رسید آن بود که به شرف همه جوانان غیور مدافع حرمدرود بفرستم، زیرا این فرصت را ایجاد کردند که من بتوانمامروز با خیال راحت این سفر را تجربه کنم.

این مجری اظهار داشت:وقتی در آن فضا قرار گرفتم؛ بیشتر از خود به یاد کسانی بودم که در این سفر معنوی حضور نداشتند، چرا که خود را در این سرزمین دیده و لذت این حضور را احساس می کردم.

وی درخصوص اولین کسی که در این سفر معنوی به یادش آمده و برایش دعا کرده است،گفت: بدون تردید مادرم بود که به این سفر طلبیده و مشرف شود، چرا که تا به حال تجربه زیارت حرم امام حسین (ع) را نداشته اند.

وی در ادامه پیرامون بازتاب و تاثیرحضور هنرمندان در این راهپیمایی خاطرنشان کرد: بی‌تردید حضور هنرمندان می تواند از بازتاب های متفاوتی برخوردار باشد، چون به خاطر موقعیت این افراد با گسترش اخبار پیاده‌روی اربعین رو به رو خواهیم بود و نکته دیگر آنکه همه ما به دلیل اینکه این فضا را از نزدیک حس کرده ایم، وقتی بخواهیم کاری را با موضوع و محوریت امام حسین(ع) و واقعه عاشورا انجام دهیم دیگر شعاری با این موضوع برخورد نمی کنیم و به همین دلیل این کار را با باور عمیق قلبی انجام می دهیم.

این مجری در ادامه اظهار داشت: هر کدام از ما در جایگاه خود حرفی، فیلمی، عکسی و یا نوشته ای را تولید می کنیم که با باور قلبی خودمان همراه بوده و وقتی به این شکل باشدبطور قطع تاثیر قلبی خودش را خواهد گذاشت. از نظر بازتاب تبلیغاتی هم می‌توان گفت به طور قطع اتفاق خوبی بود، زیرا با حضور چنین کاروانی متشکل از هنرمندان، اخبار مربوط به این سفر معنوی بسیار گسترده بوده و نه فقط در جامعه خودمان، بلکه در جامعه جهانی پیچیده و می‌تواند تعداد بسیاری از مخاطبان را به اینموضوع جذب کند که امیدوارم کاروان «چهل‌چراغ» در سال‌های بعد با جمعیت گسترده‌تری همراه باشد.

نخستین جشنواره مردمی فیلم وعکس «چهل‌چراغ» باموضوع امام حسین(ع) و واقعه عاشورا شهریورماه امسال بااستقبال خوب هنرمندان ومخاطبان درپردیس سینمایی ملت برگزارشد./م

منبع : ستاد خبری «چهل‌چراغ»

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين