امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۹:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
چمران در جمع خبرنگاران در کربلا مطرح کرد:

لزوم رفع مشکلات اداری در مرزها

رییس شورای شهر تهران با اشاره به تجربه شهرداری تهران در مراسم پیاده روی اربعین طی سنوات گذشته گفت: خوشبختانه شهرداری تهران تلاش سازمان یافته و خیلی حساب شده ای برای خدمت رسانی به زائران حسینی داشته است.

به گزارش بابل نوین، رییس شورای اسلامی شهر تهران امروز با حضور در شهر کربلا ضمن بازیداز نحوه خدمات رسانی شهرداری پایتخت به زائران حسینی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه شهرداری تهران تلاش سازمان یافته و خیلی حساب شده ای را برای خدمت رسانی به زائران حسینی داشته است. زیرا با تجربه ای که از سال های گذشته کسب کرده است توانسته خدماتی که مدنظر بوده را ارائه دهد.

مهدی چمران افزود: اگر توجه لازم به جمعیت چند میلیونی حاضر در کربلا و نجف که نظم خاصی هم ندارند نشود، شرایط نامناسبی به ویژه از نظر نظافت عمومی در شهر ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری تهران و حضور کارمندان و کارگران این سازمان تا حدودی مشکلات را کاهش داده است، تصریح کرد: هم اکنون شهرداری بخش مهمی از حوزه نظافت عمومی را ساماندهی کرده است و البته مهم تر ازاین، تاثیربر فرهنگ جمع اوری زباله  بوده که صورت گرفته است.

چمران با تاکید بر اینکه باید خدمات دهی مناسب تر و کامل تری را به زائران در مرزها بدهیم، خاطرنشان کرد: در مرزها نیاز به ساماندهی امور و اداره مناسب داریم.

وی با اشاره به اینکه نباید همه چیز را از دولت انتظار داشته باشیم، ادامه داد: دولت باید مدیریت و ساماندهی کند و مردم باید کارها را دست بگیرند. البته باید اعلام کنم یکسری از مشکلات اداری هم داریم که باید در مرزها حل شود تا اتفاقات اخیر پیش نیاید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با پرداختن به مشکلات موجود در راه خدمات رسانی به زائران گفت: ما چند نوع مشکل داریم؛ مهمترین مشکل ما در شهر کربلا اسکان زائران، بهداشت شهری و تامین سرویس های بهداشتی و حمام است.

مهدی چمران تاکید کرد: رفت و آمد زائران از مرز تا شهرهای نجف و کربلا و از این دوشهر به مرز نیز با مشکلاتی همراه است که باید برطرف شود.

وی در پایان گفت: مرزی که روزی چند صد نفر از آن تردد می کردند، در حال حاضر چند صد هزار نفر در آن رفت و آمد می کند، باید در راستای تردد راحت زائران یک حرکت ضربتی ، برنامه ریزی شده ، خاص و معین صورت گیرد./م

منبع: شهرنوشت
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين