امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/04/22 - 20:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایرانی ها در فروردین از اینترنت چه می خواستند

کلید واژه هایی که ۳۰ روز نخست سال ۹۴ توسط کاربران ایرانی در اینترنت جستجو شده است را در گزارش زیر بخوانید.

 

به گزارش بابل نومه ، بر اساس آمارها در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۲ میلیارد جستجو در اینترنت توسط میلیاردها کاربر در جهان صورت می گیرد که این رقم برای یک سال به حدود یک تریلیون می رسد.

شاید این سوال در ذهن شما هم شکل گرفته باشد که چه واژه هایی توسط ما ایرانی ها در ۳۰ روز نخست سال ۹۴ جستجو شده است. در ادامه این گزارش به آنها خواهیم پرداخت.

واژه هایی که به طور مداوم  و هر روزه در فروردین ماه سال ۹۴ توسط کاربران جستجو شده است شامل: دانلود، عکس، آهنگ، فیلم، دانلود آهنگ و بازی بوده است. کارشناسان علت پربازدید بودن آنها را تعطیلات نوروز و اوقات فراغت می دانند.

با بررسی «دانلود» متوجه شدیم که بیش از ۵۰۰ درصد جستجو ها شامل کلمات:  دانلود در حاشیه، دانلود سریال در حاشیه و دانلود کلاه قرمزی، بودند.

جستو جو در اینترنت

جستو جو در اینترنت

در فروردین ماه سال ۹۴ سازمان سنجش هم به صورت فزاینده ای توسط کاربر ها جستجو شده بود که زیر شاخه های این واژه شامل: آزمون استخدامی و  استخدام ۹۴  بوده است. کلید واژه سازمان سنجش ۱۳۵۰ درصد شاخص آماری جستجو های ایرانی ها را به خود اختصاص داد که علت آن را می توان شروع ثبت نام آزمون استخدام سراسری دولت دانست.

اما در دنیای خبر کلمات پر بازدید به ترتیب به مذاکرات هسته ای و یمن تعلق می گیرد و کلید واژه هایی که کاربران در خصوص مذاکرات هسته ای جستجو کردند شامل: مذاکرات / لوزان و ۵+۱  می شود. نکته جالب توجه این است که تهران در جستجوی کلید واژه مرتبط با مذاکرات در رتبه پنجم قرار دارد و به ترتیب استانهای آذربایجان شرقی، فارس، مازندران و اصفهان  رتبه اول تا چهارم را در اختیار دارند.

در خصوص آمار های روزانه واژه ی مادر و روز مادر رکوردار بودند، و کلید واژه های sms روز مادر / روز زن و تبریک روز زن طی ۲۰ و ۲۱ فروردین ماه بیش از هر واژه دیگری توسط کاربران جستجو شده است. تفسیر این آمار را به قول جامعه شناسان می توان در خانواده دوست بودن ما ایرانی ها و محوری بودن نقش زن در خانواده جستجو کنیم.

در نهایت باید اضافه کرد که در این جستجو ها درصدی هم به کلید واژه های غیر اخلاقی مربوط می شود که خوشبختانه نسبت به آمار سال ۹۳  نزولی بوده و در رتبه های پایین تری قرار گرفته است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين