امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ادامه آمار های متناقض مسئولان دولتی/

روحانی: ۸۰۹ هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کردیم/ ابتکار: ۷۰۰ هزار خودروی فرسوده از سوی دولت از رده خارج شده است!

با بالاگرفتن کار دولت برای ارائه آمار و ارقام، روحانی و ابتکار با گفتن چند آمار متناقض از خودروهای فرسوده از رده خارج شده نشان دادند که دولت همچنان در حال بازی با ارقام است.

روحانی: 809 هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کردیم/ ابتکار: 700 هزار خودروی فرسوده از سوی دولت از رده خارج شده است!

به گزارش بابل نوین، طی روزهای گذشته بحث آلودگی هوا در تهران دوباره داغ شده است همه مسئولان سعی می کنند به نوعی خود را از این مسئله کنار بکشند اما در نهایت انجام برخی از درمان های موقت برای آلودگی هوا که از سوی چند نهاد صورت می گیرد، گزارشی برای سایر دستگاه ها شده است تا از این طریق بتوانند عملکرد خود را در بحث آلودگی هوا برجسته کنند.

در همین راستا اگرچه نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی کشور اقدام به خارج کردن خودروهای فرسوده از کشور کرده است اما در نهایت آمار این خودروها در گزارش های دولت خودنمایی می کند.

بی توجهی دولت به آلودگی هوا به حدی رسیده است که حتی مسئولین آمار دقیقی از خودروهای فرسوده از رده خارج شده ندارند.

طی روزهای گذشته روحانی در استان البرز و شهر کرج مدعی شد که در سه سال اخیر ۸۰۹ هزار خودروی فرسوده از رده خارج شده است.

وی در این خصوص گفت: در سال ۹۲ حدود ۶۶ هزار و ۱۹۹ خودروی فرسوده را  خارج کرده و از بین برده ایم و به جای آن خودروی نو تحویل داده ایم.

روحانی همچنین آمار دیگری ارائه داد و گفت: در سال ۹۳ که بهترین سال ما بوده است، ۳۳۶ هزار و ۸۰ خودروی فرسوده را از چرخه خارج کرده ایم که این اقدام، کار بسیار بزرگی بوده و خودروی  نو در اختیار مردم قرار گرفته است.
رئیس جمهور اضافه کرد: در سال ۹۴ که وضع بودجه ما کمی در سختی بود  ۲۵۶ هزار و ۳۴۴ خودروی فرسوده را خارج کردیم و در هفت ماهه امسال نیز ۱۵۰ هزار و ۳۸۳ خودروی فرسوده کشور از چرخه خارج شده است که در هفت ماه امسال ۱۵۰ هزار و ۳۸۳ خودروی فرسوده و در سه سال اخیر در مجموع  ۸۰۹ هزار و شش خودروی فرسوده در کشور از رده خارج شده است.
با یک حساب سر انگشتی و جمع مجموع خودروهایی که روحانی عنوان کرده است در هریک از سال های ۹۲ ، ۹۳ ، ۹۴  و ۹۵ رقمی حدود ۵۰۶ هزار و ۶۰۶ خودرو می شود با این حال روحانی رقم ۸۰۹ هزار خودرو را عنوان کرده است.
این در حالی است که ابتکار در آماری جدا گانه اعلام کرده بود که حدود ۷۰۰ هزار خودروی فرسوده از سوی دولت از رده خارج شده است.

بررسی اجمالی آمار در دولت نشان داده است که یکی از اقدامات دولت یازدهم بازی با آمار و ارقام بوده و تا کنون آمار زیادی نظیر آمار تورم، بیکاری، رشد اقتصادی و … از سوی دولت ارائه شده است که این آمار در سایت مرکز آمار رقم متفاوتی بوده و یا اینکه با آمار سایر مسئولان دولتی همخوانی نداشته است./م

منبع : راه دانا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين