امروز : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خبر داد :

بازداشت عوامل کلاهبرداری گسترده با استفاده از چک‌های جعلی/ کشف ۳۰۰ فقره دسته چک به ارزش ۴ میلیارد تومان

فردی که با استفاده از مدارک افراد دیگر به دریافت دسته چک و فروش برگ‌های چک سفید اقدام می‌کرد، بازداشت شد

به گزارش بابل نوین،حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از بازداشت فردی که با استفاده از مدارک افراد دیگر به دریافت دسته چک و فروش برگ‌های چک سفید اقدام می‌کرد، خبر داد و  در تشریح جزئیات خبر بازداشت این سه کلاهبردار اظهار کرد: با ارجاع شکایت فردی با عنوان جعل و کلاهبرداری با استفاده از عنوان وی در شهرستان ملارد، پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب کرج ارجاع شد که با صدور دستورات قضایی برای تحقیق به پلیس عملیات ویژه آگاهی، پرونده مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در زمان شکایت با تعداد زیادی دسته چک از بانک‌های متعدد و جعل مشخصات وی با عکس فرد دیگری روبه‌رو بود که پس از استعلامات به عمل آمده معلوم شد تعداد ۳۰۰ فقره دسته چک مجموعا به ارزش ۴ میلیارد تومان به نام وی صادر شده است.
دادستان عمومی و انقلاب کرج در تشریح نحوه شناسایی و بازداشت عوامل این جعل توضیح داد: با بررسی و عملیات اطلاعاتی، هویت فردی به نام «علیرضا- چ» که دارای سابقه بوده به دست آمد و با ادامه اقدامات اطلاعاتی، آدرس متهم در یکی از شهرک‌های تهران شناسایی و دستور قضایی برای بازداشت وی صادر شد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه در بازرسی از منزل متهم تعداد ۳۵ فقره چک سفید امضا با مشخصات افراد دیگر نیز کشف شده بود ولی متهم پس از بازداشت منکر اتهامات خود بود که در مواجهه با اسناد و مدارک، به جرم خود اقرار کرد.
شاکرمی اظهار داشت: با اعترافات متهم، مشخص شد که وی با همدستی دو فرد دیگر با هویت «سعید –ف» و «فاطمه-ع» هر فقره چک را به مبلغ ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در اختیار خریداران قرار می‌داده‌اند که پس از این اعترافات، متهم اصلی روانه زندان شد و برای متهم ردیف اول قرار بازداشت موقت و متهم ردیف دوم نیز قرار وثیقه صادر شد.
وی افزود: در ادامه تحقیقات و اعترافات متهمین، ۳۲ نفر از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند و پرونده در جریان رسیدگی است که احتمال شناسایی دیگر متهمان نیز وجود دارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان گفت: این هشداری به بانک‌ها درباره دسته‌چک‌های صادره است که با صدور بدون پشتوانه و تحویل به افراد، زمینه کلاهبرداری و تحصیل مال دیگران را فراهم می‌کنند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين