امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بارش برف و باران در ۱۳ استان کشور/ چهارشنبه و پنج شنبه سرد ترین روز هفته

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در 13 استان کشور خبر داد.

به گزارش بابل نوین،محمد اصغری در گفت و گو با خبرگزاری میزان، اظهار داشت: با توجه به روند کاهشی دما، ریزش های جوی به صورت برف در کشور ادامه دارد. در حال حاضر برف  در تهران، خلخال، بجنورد، سیاه بیشه،فریمان،کرج، رضوان،زنجان، ماسوله، آلاشت، بلده،آوج، قزوین،دماوند و هشتگرد در حال باریدن است.

وی ادامه داد: در این مدت شهرهای شهریار و قم دارای بارش اندکی بودند که خوشبختانه بارش در این شهرها نیز آغاز شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ساعات آینده در اردبیل،گیلان،مازندران،تهران،قم،قزوین،البرز،مرکزی، سمنان،اصفهان، خراسان شمالی،رضوی و جنوبی  شرایط برای بارش مهیا است.

اصغری با اشاره به صاف شدن هوا تصریح کرد: در ساعات عصرگاهی بار دیگر در برخی نقاط تهران شاهد بارش برف خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پدیده غالب در کشور تا پایان هفته کاهش دما است، گفت: با توجه به سرد شدن هوا، ماندگاری برف بیشتر است.به طور متوسط چهارشنبه و پنج شنبه صبح سرد ترین روز هفته است. کانون سرما شمال شرق کشور است به گونه ای که دمای برخی شهرهای استان های خراسان شمالی و رضوی به صفر نرسیده و انها تا پایان هفته دمای منفی یک را تجربه می کنند.

اصغری با اشاره به وضعیت جاده های کشور تاکید کرد: مسافران جاده های  کوهستانی بدانند که در جاده ها با مه غلیظ و کولاک روبرو می شوند.
کارشناس سازمان هواشناسی در مورد زمان بازگشت آلودگی به هوای تهران، گفت: وضعیت هوای تهران تا هفت روز آینده سالم است و پیش بینی می کنیم در این مدت شاهد آلودگی هوا نباشیم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين