امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جهانگیری:

قرارداد با توتال در راستای اقتصاد مقاومتی بود

معاون اول رییس جمهور انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز 11 پارس جنوبی را در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد.

به گزارش بابل نوین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به گزارش دبیرخانه ستاد در خصوص عملکرد و اقدامات انجام شده به منظور واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام، اظهار داشت: واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی برای دولت یک ضرورت اساسی است.
معاون اول رییس جمهور موفقیت در واگذاری این طرح ها را نیازمند عزم ملی و کار جدی از سوی همه دستگاه های اجرایی دانست و افزود: دولت از واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی به دنبال درآمد نیست و هدف اصلی اجرای این طرح ها تسریع در تکمیل آنها و بهره مند شدن مردم از مزایای این طرح ها است.
وی خواستار برگزاری جلساتی با عضویت دستگاه های مرتبط و سازمان برنامه و بودجه کشور و نیز استاندارانی که عملکرد موفق و ناموفق در واگذاری طرح ها داشته اند شد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسات موانع و مشکلات فراروی واگذاری طرح ها را احصاء و به ستاد گزارش نماید.
معاون اول رییس جمهور افزود: مسئولیت واگذاری ۲۵۰۰ طرح عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی بر عهده سازمان برنامه و بودجه کشور است و انتظار داریم این سازمان بتوانددر پایان سال گزارش عملکرد مناسبی در این زمینه ارائه نماید.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش وزیر نفت از انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز ۱۱ پارس جنوبی، این اقدام وزارت نفت را کاری مهم ارزیابی کرد و گفت: این اقدام در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی انجام شده که هم منجر به انتقال فناوری های نوین به کشور می شود و هم استفاده از ظرفیت های داخلی را مورد توجه قرار داده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه با تاکید براینکه واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی در چارچوب روش های سنتی امکانپذیر نیست، گفت: نگاه به موضوع واگذاری باید تغییر کند و شرایط باید به گونه ای باشد که بخش خصوصی انگیزه و رغبت کافی برای اجرای طرح های نیمه تمام داشته باشد.
در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس کل بانک مرکزی، معاون حقوقی رییس جمهور، معاون رییس جمهور در امور اجرایی، مشاور اقتصادی رییس جمهور و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده به منظور واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی ارائه کرد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این گزارش با اشاره به روند شناسایی پروژه های ملی و استانی قابل واگذاری گفت: جمع کل پروژه های شناسایی شده ملی و استانی قابل واگذاری تا پایان آبان ماه سال جاری ۶۲۶۷ پروژه بوده است.
وی همچنین تعداد پروژه های ملی و استانی واگذار شده را ۹۳۳ پروژه عنوان کرد و افزود: اعتبار کل سرمایه گذاری برای این تعداد پروژه ۸۷٫۵ میلیارد ریال بوده است که از این تعداد ۷۰۰ پروژه تکمیل به بهره برداری رسیده، ۹۴ پروژه جدید و ۱۳۹ پروژه نیز نیمه تمام است.
در این گزارش همچنین تعداد پروژه های تصمیم گیری شده برای واگذاری ۵۷۶ عدد اعلام شد و گزارشی نیز از پروژه های در حال فراخوان برای واگذاری ارائه شد که تعداد آنها ۶۵۰ عدد بود.
وزیر نفت هم در این نشست گزارشی از انعقاد قرارداد با شرکت توتال برای اجرای فاز ۱۱ پارس جنوبی و جزئیات مربوط به این قرارداد ارائه کرد.
در این جلسه موضوع واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه های مختلف درباره ابعاد و زوایای مختلف این موضوع مطرح شد و مقرر گردید دبیرخانه ستاد جلساتی در این خصوص برگزار و پس از احصاء موانع و مشکلات موجود و نیز نقاط ضعف و قوت در این زمینه، نتایج را در جلسه آتی ستاد مطرح کند./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين