امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۱۶:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«رویاهای دم صبح» و ادامه موفقیت‌های جهانی

مستند «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی فیلم برگزیده دو جشنواره بین‌المللی در کشور آلمان شد.

«رویاهای دم صبح» و ادامه موفقیت‌های جهانی

به گزارش بابل نوین، مستند «رویاهای دم صبح»در ادامه روند حضور موفق بین‌المللی خود در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «Move It» در «درسدن» آلمان موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد.

مستند «سونیتا» ساخته رخشاره قائم مقامی نیز دیگر فیلم ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی بود.

ساخته اسکویی در جشنواره بین‌المللی «اکس گرواند» در «ویسبادن» آلمان نیز جایزه بهترین فیلم با موضوع جوانان و جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به خود اختصاص داد.

این کارگردان تاکنون برای این مستندش، علاوه بر دریافت جایزه «عفو بین‌الملل» از شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین، توانست جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا با عنوان «ترو ویژن اوارد» را به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١۶ جهان از آن خود کند و در ادامه‌ موفقیت‌های بین‌المللی خود جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام بخش» را از جشنواره فول فریم آمریکا دریافت کند.

وی پیش‌تر در جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم مستند و در جشنواره سینما حقیقت، جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «رویاهای دم صبح» دریافت کرده بود.

«رویاهای دم صبح» اخیرا جایزه بهترین مستند بلند جشنواره «هات اسپرینگز» آمریکا و همچنین جایزه معتبر بهترین فیلم مستند جشنواره لندن را نیز کسب کرده است و در دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک نیز در بخش بهترین مستند نامزد کسب جایزه است.

همچنین بر اساس اعلام مسئولان برگزاری جوایز انجمن بین‌المللی مستند (IDA) جایزه «پار لورنتز» این رویداد سینمایی امسال به مهرداد اسکویی فیلم‌ساز ایرانی برای ساخت مستند «رویاهای دم صبح» اعطاء می‌شود.

مستند بلند «رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال برای حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند./م

منبع : ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين