امروز : یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۲۱:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت‌الله موحدی کرمانی:

حرف‌های مطهری به مصلحت کشور نیست/ احمدی نژاد طلوع خوبی بود اما پایانش چه بود؟/ روحانی می داند که اصولگرایان روبه رویش هستند

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: اینکه گفته می شود چه کسی دستور لغو سخنرانی مطهری را داده، ما به چه کسی چه کار داریم؟ آیا صحبت‌های مطهری واقعا برای مصلحت است یا نه، که به نظر من سخنان وی به مصلحت کشور نیست.

به گزارش بابل نوین،به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله محمد علی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز عصر امروز در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب ایران زمین با اشاره به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد اظهار داشت: تا مادامی که توطئه مطرح نباشد، هر کسی می آید و در سخنرانی های خود نظراتش را بیان می کند.

وی افزود: اینکه گفته می شود چه کسی دستور لغو سخنرانی را داده، ما به چه کسی چه کار داریم؟ آیا صحبت‌های مطهری واقعا برای مصلحت است یا نه که به نظر من سخنان وی به مصلحت کشور نیست.
آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: مطهری ابتدا باید نظراتش را با حضرت آقا تطبیق کند و برود پیش ایشان بگوید که من قصد دارم این حرف را بزنم.
وی با بیان اینکه تبعیت از ولی فقیه رمز پیروزی ما در انقلاب و بیرون کردن آمریکا از کشور بود  گفت: متاسفانه مطهری مراعات نمی کند. در این مورد سخنرانی حرف دادستانی باید پذیرفته شود البته این به این معنا نیست که دهان‌ها را ببندیم اما باید در برابر مقام معظم  رهبری و برای رضای خدا دهان‌ها را ببندیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند وحدت اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برنامه ما اولا این است که از بالا به پایین نباشد. قصد داریم تا از تمام احزاب و تشکل های اصولگرا که جمعیت قابل توجهی دارند، دعوت کنیم تا مبادا یک گروه بگوید چرا ما غائب بودیم.
آیت الله موحدی کرمانی در ادامه درباره انتخابات مجلس دهم گفت: در انتخابات مجلس هم من این را گفتم اما نشنیدند. در همان ائتلاف ۲۱ نفره گفتم که باید همه اصولگرایان دعوت شوند، اما نپذیرفتند.
وی درباره لیست ۳۰ نفره تهران اصولگرایان برای انتخابات ۷ اسفند گفت: اشکال آن لیست این بود که برخی افرادی که بودند، برای مردم ناشناخته بودند. در آن ائتلاف افرادی وارد شدند که سهم بیش از حد خواستند؛ این یعنی هوای نفس و سقوط.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز درباره چالش های پیش روی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده عنوان کرد: ۲ مشکل داریم؛ اول اینکه چه کسی را بیاوریم که شاخص های اصولگرایی را در حد قابل قبول داشته باشد که هنوز به آن فرد نرسیده ایم. دوم اینکه بر فرض هم اگر رسیدیم، آن هایی که داعیه دارند و احساس وظیفه کنند و وارد صحنه شوند، خب در این صورت چه اتفاقی می افتد؟
وی در همین باره ادامه داد: اگر شاخص های اصولگرایی در یک نفر بود، حالا چه اطمینانی هست که آن شاخص ها را تا پایان ۴ سال نگه دارد؛ احمدی نژاد طلوع خوبی بود اما پایانش چه بود؟ رفت و ۱۱روز خانه نشینی کرد.
آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: فعلا به گزینه نهایی انتخابات نرسیده ایم. فعلا تلاش ما این است که در جامعه روحانیت و غیر جامعه روحانیت برنامه ریزی کنیم که همگان به سمت این آقای زید که می خواهد انتخاب شود، حرکت کنند.
وی درباره اظهارات اخیرش که گفته بود اصلا روی روحانی برای انتخابات نظری نداریم گفت: این طور نبود؛ حرف بنده تحریف شد. من گفتم که نظر اصولگرایان اصلا روی روحانی نیست. بنا ندارم که نظر شخصی خود را درباره این موضوع، اینگونه بیان کنم.
آیت الله موحدی کرمانی در پاسخ به سوال ابوالقاسم رئوفیان که گفت آیا این مسئله نظر احزاب اصولگراست یا گروهی خاص اظهار داشت: مجموعه شخصیت های حقیقی و حقوقی اصولگرا هستند که روی روحانی نظری ندارند.
وی در ادامه درباره اظهارات مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز که گفته بود ممکن است این جامعه به حسن روحانی برسد گفت: به ایشان گفتم که چرا اینگونه حرف زدی؟ گفت که من نظرم را گفتم. گفتم شما وقتی به عنوان سخنگوی جامعه روحانیت حرفی میزنی، همه فکر می کنند که جامعه روحانیت اینگونه فکر می کند. بعد گفت که جبران میکنم و ظاهرا هم جبران کرد.
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه اکثریت اعضای جامعه روحانیت نظر مصباحی مقدم را ندارند تاکید کرد: آقایان روحانی، هاشمی و ناطق هم عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت اند اما این ها بعد از رحلت آقای مهدوی کنی، نیامده اند. البته این طور هم نبوده که با فوت مرحوم مهدوی نیامده باشند، بلکه سال ها نیامده بودند. جامعه روحانیت هم از آمدن آن ها مایوس شده است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه روحانی خودش هم می داند که اصولگرایان روبه رویش هستند گفت: روحانی این را هم می داند که اصولگرایان دور من هستند. ذره ای باک ندارم که روحانی نسبت به من چگونه فکر کند.
آیت الله موحدی کرمانی درباره رویکرد اصولگرایان برای انتخابات اظهار داشت: قرار نداریم که با تابلوی اصولگرا وارد میدان شویم. ما با تابلوی دیگری می آییم که روحانیت هم آن را تایید کرده اند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين