امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کدام شهر رکورددار آمار کشته‌شده بر اثر سلفی است؟

اولین سلفی به‌شکل مدرن در اوایل سده بیستم توسط جوزف بایرون، مؤسس کمپانی عکاسی بایرون و بن فالک گرفته شده‌است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از بلاغ، رواج عکس سلفی و ایجاد رقابت بین جوانان برای گرفتن سلفی‌های متنوع و جذاب موجب از دست دادن جان تعدادی از آدم‌های بی‌‌گناه می‌شود که تنها قصد گرفتن عکس و قرار دادن آن در شبکه‌های اجتماعی را داشتند.

حواس‌پرتی و بروز حادثه در یک چشم برهم زدن جان تعدادی زیادی را تابحال گرفته است. کسانی‌که در دریا غرق شده‌اند و یا از ارتفاع ساختمانی به پایین سقوط کرده‌اند.

شهر بمبئی با ۷۶ کشته در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۶، در صدر کشورهایی که برای سلفی تلفات داده‌اند، قرار گرفته است.

سلفی توسط خود فرد و اغلب به‌ وسیله دوربین تلفن همراه گرفته می‌شود. سلفی‌ها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی چون: فیس‌بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و مانند آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

تا پیش از ژوئن ۲۰۱۳ در اینستاگرام بیش از ۲۷۲ میلیون نفر از هشتک سلفی (Selfie#) استفاده کرده و ۳۳۰ میلیون نفر نیز از هشتک من (Me#) استفاده کرده بودند.

بیشتر سلفی‌ها با نگه داشتن دوربین با دست و تا جای ممکن دور از خود و چرخش لنز دوربین به سمت خود گرفته می‌شود. این روش عکاسی جایگزین عکاسی به کمک تایمر خودکار است. در برخی از موارد افراد با استفاده از پایه سلفی اقدام به عکاسی سلفی می‌کنند تا با افزایش فاصله دوربین عکاسی با خود، فضای وسیع‌تری را به تصویر بکشند.

اولین سلفی به‌شکل مدرن در اوایل سده بیستم توسط جوزف بایرون، مؤسس کمپانی عکاسی بایرون و بن فالک گرفته شده‌ است.

نخستین استفاده از واژه «سلفی» در مقالات و یا رسانه‌های الکترونیکی در یک فروم اینترنتی استرالیایی در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۲ در مطلبی که توسط فردی بنام نیتن هوپ پست شده بود دیده شد.

مرگ بر اثر سلفی در ۲۰ کشور جهان رخ داده و شایع‌ترین دلیل مرگ بر اثر سلفی در هندوستان نیز افتادن ناخودآگاه در آب گزارش شده است.

کدام شهر رکورددار آمار کشته‌شده بر اثر سلفی است
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين