امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۱۸:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لغو سخنرانی علی مطهری بر اساس منطق علی مطهری

به گزارش بابل نوین، حمید رسایی: پس از اظهارنظرهای توهین آمیز علی مطهری از جمله اینکه اگر امام رضا(ع) الان بود تمایل داشت تا در کنسرت ها شرکت کند! وی با دعوت یک تشکل سیاسی عازم مشهد می شود تا در روز اربعین سخن بگوید؛ درباره چه؟ به سیاق گذشته، حتما این بار هم به جای امام معصوم دیگری قرار است از برگزاری کنسرت دفاع کند!

✍ دادستان مشهد و عضو شورای تامین استان خراسان، با توجه به بی نزاکتی های علی مطهری و تبعاتی که اظهارنظرهای توهین آمیز وی داشته، بر اساس اختیارات قانونی اش و برای پیشگیری از رفتارهای هیجانی و برگرفته از احساسات پاک دینی مردم، دستور لغو برنامه او را داده است.

 علی مطهری نامه ای به وزیر کشور نوشته، رحمانی فضلی دستور رسیدگی داده تا اگر از دستگاه های اجرایی خطایی رخ داده گزارش شود. سیاهی لشکری به میدان آمده اند که مگر مشهد کشور مستقل است؟ این سخنرانی بر اساس چه منطقی لغو شده؟

پاسخ روشن است: دادستان محترم مشهد، سخنرانی علی مطهری را بر اساس منطق شخص علی مطهری لغو کرده است. چند ماه قبل بعد از تعرض به دونوجوان در فرودگاه جده و بعد از قتل عام حجاج در منا و اعدام خونین آیت الله شیخ نمر، وقتی مسئولان مربوطه دولتی با انفعال برخورد کردند، مردم عصبانی در تهران و مشهد، به سفارت آل سقوط هجوم بردند و به آن خسارت زدند. در همان ایام علی مطهری بر خلاف همه اعتدال گرایان و اصلاح طلب در توجیه رفتار مردم گفت: “روشن است که ورود به سفارت و کنسولگری یک کشور خارجی و تعرض به آن، کار قانونی نیست، اما در عین حال کنترل احساسات و هیجان مردم هم کار سختی است، زیرا جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر، آنقدر بزرگ بوده که عواطف دینی مردم را جریحه‌دار کرده و احساسات آنها غیرقابل کنترل شده است. ما باید پاسخ عربستان را در جای خود بدهیم. پاسخ آل سعود باید در یمن، سوریه و عراق و نیز با کمک به مخالفان حکومت این کشور داده شود تا آل‌سعود دوباره مرتکب این گستاخی‌ها نشوند.”

 بر اساس منطق علی مطهری باید به معترضان لغو برنامه مطهری گفت: روشن است که تعرض به علی مطهری، کاری قانونی نیست. اما در عین حال، کنترل احساسات و هیجان دینی مردم هم کار سختی است. زیرا توهین های علی مطهری آنقدر قبیح شده است که عواطف پاک مردم را جریحه دار و غیر قابل کنترل کرده است. قوه قضائیه و شورای نگهبان، باید پاسخ مطهری را در زمان خود بدهند تا او مجددا مرتکب این گستاخی ها نشود…/م

منبع : کانال تلگرامی افراطیون

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين