امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۱۸:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ماموستا بیضاوی:

حفاظت از انقلاب اسلامی عامل بقای اسلام ناب محمدی است

امام جمعه اهل سنت ارومیه حفظ انقلاب اسلامی را که عامل بقای اسلام ناب است بسیار ضروری دانست و گفت: سالهای زیادی مومنان و مجاهدان تلاش کرده و شهدای زیادی تقدیم شد تا انقلاب به ثمر رسید و دفاع مقدس شکل گرفت.

به گزارش بابل نوین، ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه ظهر امروز در همایش پرچمداران دین و اندیشه که به مناسبت هفته بسیج و در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در سایه تلاش علما، نیروهای نظامی و امنیتی و عموم مردم امنیت برقرار است و باید قدر این نعمت را دانست.

وی با اشاره به آیه ۱۱۰ سوره آل عمران، افزود: در این آیه کریمه خدای متعال می فرماید: 《ﺷﻤﺎ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺍﻣﺘﻰ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻛﻪ ﭘﺪﻳﺪﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﻳﺪ، ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﻭ ﭘﺴﻨﺪﻳﺪﻩ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻣﻰ ﺩﻫﻴﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻛﺎﺭ ﻧﺎﭘﺴﻨﺪ ﻭ ﺯﺷﺖ ﺑﺎﺯ ﻣﻰ ﺩﺍﺭﻳﺪ و ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﻣﻰ ﺁﻭﺭﻳﺪ》.

امام جمعه اهل سنت ارومیه خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر بر اساس کلام الهی بهترین خصلت امت محمد مصطفی(ص) است که به خدا ایمان دارند.

وی با توجه به آیه قبل ادامه داد: ایمان به خدا مقدم بر هر چیز است، ولی در این آیه ایمان به خدا موخر از امر به معروف و نهی از منکر آمده که خصیصه اصلی امت اسلامی بوده و  همین مسئله عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد.

ماموستا بیضاوی حفظ انقلاب اسلامی را که از معجزات قرن حاضر و عامل بقای اسلام ناب است بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: سالهای زیادی مومنان و مجاهدان تلاش کرده و شهدای زیادی تقدیم شد تا انقلاب به ثمر رسید و دفاع مقدس شکل گرفت.

وی به نقش و حضور بسیج در جامعه اشاره و اضافه کرد: بسیج که مجموعه عظیمی است به واقع، لشکر مخلص خدا است، بسیجیان همواره در صحنه حاضر بوده و از این انقلاب که نمونه ای از عظمت اسلام است، حفاظت می کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه به حوادث دوران طاغوت اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب اسلامی امنیتی وجود نداشت و اختلاف و کینه امت اسلامی را آزار می داد اما به برکت انقلاب امروز وحدت و برادری برقرار است.

وی با اشاره به آیه ۴۶ سوره انفال که نزاع را عامل تفرق و سستی مسلمانان و از بین رفتن قدرت دفاع آنان می داند، خاطرنشان کرد: کلام الهی که از نزاع تفرقه انگیز پرهیز می دهد با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شده و امروز ملت و مردم ایران همه بسیجی بوده و آماده خدمت هستند.

ماموستا بیضاوی در پایان خواستار شد: لذتی که در دین وجود دارد و انسجام و اتحادی که در کشور برقرار است را با قدر دانی و حفظ آمادگی و افزایش قوا در برابر کافران و مشرکان حفظ کنیم.

عابدین خرم، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در این مراسم ضمن تقدیر از حضور همه مهمانان، علما و روحانیت اهل سنت و تشیع، اظهار داشت: بسیج یادگار امام حکیم سفر کرده که با تشکیل تفکر بسیج و بسیجی خواب آرام را از جهانخواران گرفتند.

وی از حضور حجت الاسلام و المسلمین زمانی، عالم برجسته و استاد حوزه و دانشگاه کشور در این مراسم تقدیر کرد و گفت: بسیج عامل یکدلی، همصدایی و همراستایی است و به لطف و کرم الهی و به برکت خون شهدا سنگرهای اسلام و جهان اسلام به دست بسیجیان فتح می شود./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين