امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/23 - 9:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون علمی و پژوهشی بسیج مستضعفین:

امروز نیازمند این هستیم که با پیشرفت علم و فناوری علوم بومی فرهنگ اسلامی را عجین کنیم

حسین قدیانی معاون علمی و پژوهشی بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز باید به سمت ساختن تمدن اسلامی گام برداریم گفت: این امر صرفاً با جاری کردن علوم بومی فرهنگ اسلامی امکانپذیر است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از  ایسکانیوز، حسین قدیانی معاون علمی و پژوهشی بسیج مستضعفین عصر امروز در مراسم تجلیل از جهادگران عرصه علم و پژوهش که با همت بسیج مستضعفین در سالن جابربن حیان دانشگاه شریف برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اذعان کرد: کارشناسان روابط بین‌الملل در بررسی‌هایشان نسبت به جمهوری اسلامی معتقدند که ایران به عنوان یکی از بازیگران اصلی در عرصه نظام بین‌الملل در حوزه‌های بین‌الملل و منطقه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه هژمونی جمهوری اسلامی ایران محدود به مرزهای جمهوری اسلامی ایران است گفت: اگر قرار باشد تصمیماتی که در منطقه اتخاذ میشود یکی از ملاحظات بازیگرهای سیاسی حضور نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه است که این اتفاق به برکت کلیه اندیشه‌ای جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از یک نظام سیاسی – اسلامیت نشات گرفته شده است.

معاون علمی پژوهشی مستضفعین در ادامه یکی از شاخص‌ه های برتری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان را هدایت و رهبری ولایت فقیه به عنوان سکاندار و عمود خیمه انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: حضور پرشور در صحنه انقلابی ملت ایران یکی دیگر از شاخصه های ارتقاء جمهوری اسلامی در سالهای پس از پیروزی انقلاب است که این موضوع باعث شده همواره مردم صحن گردان اصلی انقلاب باشند.

وی با بیان اینکه امروز ندای انقلاب اسلامی در سراسر جهان شنیده می‌شود تصریح کرد: این امر به برکت جامعه رفتاری ما نشر یافته است که علمای اهل سیاست معتقدند امام ضمن اینکه اتفاقات بزرگی را رقم زده، اصلی‌ترین محور فعالیتهای وی برپایه نظری و عملی بوده است.

قدیانی افزود: این شاخصه ها باعث شده جمهوری اسلامی ایران در ۳۷ سال گذشته و بعد از انقلاب از کشوری منزوی در منطقه خارج شده و به عنوان یک پاشنه آشیل در منطقه رخ بنمایاند.

معاون علمی پژوهشی بسیج مستضعفین ادامه داد: کارشناسان اهل سیاست معتقدند امام راحل در حوزه نظری اصلی ترین مساله در پیروزی انقلاب را اعتقاد به اصل ولایت فقیه قرار داده بود و در بخش عملیاتی معتقد هستند که یکی از نقاط پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی تشکیل بسیجی با نام بسیج مستضعفین است.

قدیانی گفت: امروز شاهد این هستیم که نظام سلطه علیرغم اقدامات و توانایی‌هایی برای محدود کردن و یا از بین بردن جمهوری اسلامی ایران به کار برده ولی ایران همواره در مسیر رشد و نمو حرکت کرده و بیش از گذشته شناخته شده است.

وی همچنین جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و نظام بین‌الملل دست برتر در تحولات و پیاده‌روی روز اربعین اشاره کرد و گفت: ایام اربعین که کنگره بزرگ مسلمانان تقدیر شده است و ما برای ظهور حضرت ولیعصر باید بیش از پیش آماده شویم.

معاون علمی پژوهشی بسیج مستضعفین با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب‬ مبنی بر توجه به علم و فناوری در کشور تاکید کرد امروز به خاطر اینکه به سمت ساختن تمدن اسلامی گام برمی‌داریم نیازمند این هستیم که با علوم بومی فرهنگ اسلامی را در کشور ساری و جاری کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين