امروز : جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ - ۹:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه :

بسیج با تمام توان برای سنگربانی از اقتدار علمی کشور تلاش می کند

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: امروز مهمترین عامل پیشرفت انقلاب اسلامی دستیابی به علم و فناوری نوین است و بسیج با تمام توان برای سنگربانی از اقتدار علمی کشور تلاش می کند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از ایسکانیوز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در همایش تجلیل از جهادگران علمی قشرهای مختلف بسیج استان قم که در دانشگاه قم برگزار شد با بیان اینکه مهمترین هدف بسیج حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است ، گفت: در این مسیر بالا بردن اقتدار علمی کشور از عوامل اصلی در مسیر پاسداری از ارزش های انقلاب و پیشرفت نظام اسلامی به شمار می رود.

وی با اشاره به اهمیت پیشرفت های علمی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای تبدیل شدن به قدرت منطقه ای و جهانی باید از علم و فناوری روز دنیا برخوردار باشد و در این مسیر، بسیج با ظرفیت عظیمی که در زمینه های علمی در اختیار دارد، نقش مهمی را ایفا می کند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه مبنایی ترین نسخه اقتدار هر کشوری را برخورداری از علم و فناوری دانست و اظهار کرد: امروز اگر می‌خواهیم زنده بمانیم و امت مستقلی داشته باشیم باید قوی باشیم که سرمنشأ این قدرت علم است درحالی‌که استکبار سعی می‌کند تا به دیگر ملل بقبولاند که ساده‌ترین راه یعنی مصرف علم را انتخاب کرده و ضعیف شوند تا بتواند بر آن‌ها سلطه یابد.

وی تصریح کرد: غربی ها فرهنگ ابتذال خود را به سایر کشورها انتقال می دهند اما اجازه نمی دهند دیگران از علم و فناوری آن ها استفاده کنند که مانع تراشی درروند دستیابی به اقتدارانقلاب و نظام در زمینه های علمی و هسته ای را در همین راستا دنبال می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با اشاره به این که غربی ها همواره با علم مبتنی بر ارزش های اسلامی و انقلابی مقابله می کنند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور سابق آمریکا در پاسخ به این سوال که دشمنی شما با ایران تا به کجا ادامه دارد گفته بود «تا زمانی که این کشور از ارزش های انقلابی فاصله گرفته و به سمت سکولاریسم حرکت کند.»
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه اظهار داشت: هر کشوری که به استقلال علمی دست پیدا کند می تواند در عرصه های دیگر هم مستقل شود و به همین دلیل در موضوع اقتصاد مقاومتی هم برخورداری از علم و فناوری پیشرفته از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی افزود : یکی از مهمترین ابعاد خطرناک نفوذ در هر جامعه ای، نفوذ دشمنان در بخش های علمی آن است؛ دشمن با تبلیغ گفتمان مصرف گرایی سعی می کند راه تولید فکر و اندیشه را سد کند و در این زمان نقش جوانان بسیجی اهل علم و پژوهش برای مقابله با این نفوذ بسیار مهم است.
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی اظهار کرد : بر خلاف فرهنگ غرب که علم را برای منافع مادی و انسانی می خواهد در گفتمان انقلاب اسلامی علم وسیله نجات بشریت از جهل و گمراهی است و عالمان در جامعه اسلامی با استفاده از نور معنویت در مسیر تحول آفرینی و پیشرفت حرکت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروز هم اگر به دنبال تحول در سبک زندگی مردم جامعه هستیم، ابتدا باید مبانی علوم انسانی خود را براساس ارزش های ایرانی و اسلامی تنظیم و از پذیرش کامل نظریه های غربی خود داری کنیم.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که قراردادن دین در برابر علم اقدامی خلاف واقعیت است، افزود: غربی ها با قراردادن دوگانگی میان این دو حقیقت می خواهند میان مردم با معنویت فاصله بیاندازند، بنابراین نباید این مساله را به عنوان یک اصل پذیرفت.
وی ادامه داد: حتی امروز هم غربی ها اندیشه تقابل میان توسعه یافتگی با استقلال و یا حفظ ارزش ها را در مقابل ارتباط با جهان برای کشورهای مختلف از جمله ایران مطرح می کنند که این موضوع نادرست است.
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی مدیریت اقتدار و کنترل علم را مقوله‌ای مهم در اسلام دانست و بیان کرد: اسلام تولید و کسب علم را ضروری می‌داند اما تقابل دروغین را که غرب مسبب آن است نمی‌پذیرد چراکه علم با ایمان دو بال یکدیگرند.
وی افزود: امروز آنچه بشر را رنج می دهد آن قدرت علمی است که جهت مشخصی ندارد و بیشتر تلاش های علمی بشر برای تخریب به کار گرفته می شود تا سازندگی و خدمت به انسان ها.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه نباید اجازه داد فضاسازی های سیاسی، ما را از اهداف بلند مدت علمی باز دارد، ادامه داد: جوانان بسیجی علم را یک میدان جنگ و مبارزه با دشمنان می دانند و پیشرفت هایی که در عرصه صنایع دفاعی در سال های اخیر انجام شده است به خوبی این حقیقت را نشان می دهد.
وی با بیان این که دانشجو باید فعالیت های سیاسی داشته باشد اما نباید سیاست زده شود، گفت: در موضوع نفوذ بیش از ۶۰ درصد ظرفیت دشمن برای تاثیرگذاری بر روی جمعیت نخبگان به کار گرفته می شود و یکی راهکارهای دشمنان در این راه، درگیر کردن دانشجویان به منازعه های سیاسی است.
حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با اشاره به این که مسیر جهاد و مبارزه پایانی ندارد، افزود: کسی نباید فکر کند می تواند جنگ میان انقلاب اسلامی و استکبار جهانی را متوقف کند، در قرآن کریم آمده است که در برابر انبیا دشمنانی هستند و در پرتو این تقابل است که جوهره انسان ها نمایان می شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز مهمترین عامل پیشرفت انقلاب اسلامی دستیابی به علم و فناوری نوین است و بسیج با تمام توان برای سنگربانی از اقتدار علمی کشور تلاش می کند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با بیان اینکه اگر به دشمن تکیه شود ایمان و نصرت خدا از دست می رود، گفت: اگر می خواهیم باقی بمانیم باید قوی باشیم و سرچشمه آن علم است، ما با علم به اقتدار سیاسی مبتنی بر مقاومت می رسیم که مهمترین عامل حفاظت از انقلاب اسلامی است.
در پایان این مراسم از جهادگران علم و فناوری قشرهای مختلف بسیج استان قم تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين