امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/23 - 11:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گرانی کره در راه است

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به افزایش دوبرابری قیمت کره در بازارهای جهانی باید گفت که پس از محاسبات لازم از سوی هیئت مدیره نرخ کره داخل افزایش خواهد یافت.

به گزارش بابل نوین،رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش دوبرابری قیمت جهانی کره در بازارهای جهانی خبر داد و گفت: طی هفته جاری  هیئت مدیره پس از محاسبات لازم، نرخ نهایی حاصل از افزایش دوبرابری قیمت کره در بازار داخل را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: در صورت عدم کاهش نرخ جهانی کره در بازارهای جهانی پیش بینی می شود که قیمت کره ۱۰۰ گرمی حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ تومان در بازار داخل افزایش یابد.
باکری با اشاره به وضعیت واردات کرده گفت: برای واردات کره هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و افراد به سهولت می توانند نسبت به واردات آن اقدام نمایند.
دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: سالانه میزان واردات کره براساس نیاز داخل بین ۴۰ الی ۶۰ هزار تن صورت می گیرد.
وی در پاسخ به این سوال که برنامه ای برای افزایش ضریب خوداتکایی و کاهش واردات کره وجود دارد، عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی با اصلاح نژاد دام طی یک برنامه ۶ ساله در نظر دارد که حداقل ۵۰ درصد واردات کره را از منابع شیر خام تولیدی کشور تامین شود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين