امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیر دریادار سیاری:

دلیل اساسی پیروزی عملیات مروارید نقش معنوی امام (ره) بود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش معنوی امام (ره) را اساسی‌ترین دلیل پیروزی عملیات مروارید دانست.

به گزارش بابل نوین، به نقل از ایسنا، امیر دریادار سیاری در مراسم تجدید میثاق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بنیانگذار انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد امام(ره) و شهدا و تسلیت ایام سوگواری اربعین با اشاره به دستاوردهای امروز نیروی دریایی ارتش، گفت: هفتم آذر روز ملی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است؛ روزی که به فرمان امام بزرگوار نامگذاری شد. ولی چرا هفتم آذر؟ زیرا این روز مصادف با پیروزی عملیات مروارید است.

وی ادامه داد: یک جمله و تدبیر مهم امام (ره) بزرگوار در ابتدای انقلاب درباره تجهیزات دفاعی بود؛  ایشان در این‌باره فرمودند برای تأمین تجهیزات دفاعی روی پای خود بایستید چون دیگران به شما چیزی نمی‌دهند. ما این را عملاً با  تحریم‌هایی که از همان زمان‌ها از سال ۵۷ تا به امروز وجود دارد می‌بینیم که هیچ‌گونه تجهیزاتی به نیروهای مسلح ندادند. عملیات مروارید در شصت و هفتیمین روز دفاع مقدس اتفاق افتاد که نتایج ارزشمندی را به ارمغان آورد که از جمله آن‌ها شکست نیروی دریایی دشمن، قطع صادرات نفت آن‌ها، حفظ صیانت جمهوری اسلامی ایران و خلیج فارس و بازتاب سیاسی این پیروزی در منطقه و در فرامنطقه بود.

وی در رابطه با تفکر نظامی دشمن در اوایل انقلاب در رابطه با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: دشمن در زمان حمله به کشور ما در عرصه دریا فکر می‌کرد به هیچ عنوان نیروی دریایی آمادگی دفاع ندارد؛ اگرچه درست فکر می‌کرد؛ چرا که از انقلاب ۵۷ تا شروع دفاع مقدس ۱۹ ماه زمان است که با چهار ماه قبل از انقلاب دو سال می‌شود. در این مدت دو سال همانگونه که نیروی دریایی تجهیزات محور است به ویژه ناوشکن‌ها هیچ‌گونه تعمیر، نگهداری و رزمایشی نبود. دو سال هیچ‌گونه آموزشی اجرا نشده بود و فکر می‌شد که نیروی دریایی آماده نیست و بهترین زمان حمله است اما در شصت و هفتمین روز دفاع مقدس تمام تفکرات دشمن برهم خورد و عکس آن اتفاق افتاد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: در ‌آن مدت تمرین،‌ رزمایش و تاکتیک و طرح‌های عملیاتی دریایی ایجاد شد و طرح‌های عملیاتی را آماده کردیم و در آن زمان وارد عرصه شدیم و نتایج ارزشمند عملیات مروارید را به دست آوردیم و دلیل آن هم این است که این موارد به برکت انقلاب بود و با روحیه انقلابی یک کشور انقلابی در کمترین زمان این کارها انجام شد. دیگر دلیل حضور جوانان انقلابی و جوانانی که روی پای خود ایستاده بودند در آن زمان بود و نقش اساسی دیگر پیروزی عملیات مروارید نقش معنوی امام (ره) بزرگوار بود که فرمان ایستادگی و مقابله با دشمن را صادر کردند. این روز را به همین دلیل گرامی می‌داریم؛چراکه در آن مقطع با نقش معنوی امام (ره) پیروزی بزرگی را بدست آوردیم.

وی گفت: وقتی امروز خود را با آن مقطع زمانی نیروی دریایی و دفاع مقدس و آن دستاوردهای ارزشمندی که دفاع مقدس به ارمغان آورد مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم امروز علیرغم تمام این تحریم‌ها در بحث آموزش نیروهای نظامی که قبل از انقلاب وابسته بودیم و موارد دیگر، با استانداردهای جهانی خودکفاییم. امروز در بحث تعمیر و نگهداری دیگر نیازی به کسی نداریم. در بحث تجهیزات روی پای خود ایستاده‌ایم که این موارد به برکات همان اقدامات آن روزها است. اگر امروز اقتدار را به نمایش می‌گذاریم به برکت همان اقدامات است.

وی ادامه داد: اگر امروز توان دفاع بالایی بدست آورده‌ایم و این توان دفاع بیشتر از قبل از انقلاب و زمان دفاع مقدس است به برکت همان اقدامات و رهنمودهاست. این‌ها به برکت انقلاب و پیروی از تدابیر امام (ره) و حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب و حرکت تحت فرمان فرمانده کل قواست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به نیروهای تحت فرماندهی خود افزود: باید افتخار کنیم چه مسیری را ادامه دادیم. ما راه شهدا را ادامه دادیم که به این پیروزی‌ها رسیدیم و افتخار کردیم که در این مبدأ تاریخی این بالندگی بوجود آمده است. افتخار می‌کنیم که راه شهدا را ادامه می‌دهیم و این مسیر پرافتخار را ادامی می‌دهیم که به تدبیر مقام معظم رهبری باید مظهر اقتدار مردم در عرصه دریا باشیم؛ چراکه مردم ما مردمی انقلابی و پرافتخار هستند که شما باید مظهر اقتدار آن‌ها در دریا باشید. وظیفه سنگینی است ولی همت شما هم بلند است.

وی در پایان اظهارات خود با تأکید بر این‌که «با شعار “راه ما راه حسین (ع) است” راه شهدا را دنبال می‌کنیم»،‌ گفت: آن زمان امام (ره) از ما خواستند که در عرصه تجهیزات دفاعی بر روی پای خود بایستیم، می‌خواهیم اکنون به امام (ره) بگوییم ما به اینجا رسیده‌ایم؛ تکیه بر توان داخلی و تکیه بر جوانان انقلابی ما را به اینجا رسانده و ما به آن جمله امام (ره) رسیده‌ام و این راه را ادامه خواهیم داد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين