امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

روزی به نام استاد موذن زاده اردبیلی به عنوان نماد مداحی سنتی تعیین شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : مدیران ارشد استان اردبیل برای تعیین یک روز به نام استاد سلیم موذن زاده اردبیلی به عنوان نماد مداحی سنتی اهل بیت (ع) در تقویم رسمی کشور تلاش نمایند.

به گزارش بابل نوین،به نقل از ایرنا، سیدرضا صالحی امیری ؛ عصر پنجشنبه در مجلس گرامیداشت سومین روز درگذشت سلطان الذاکرین استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در اردبیل افزود : این پیر غلام حسینی با آن حنجره طلایی نه تنها به اردبیل بلکه متعلق به سراسر ایران اسلامی است و آنچه که ما در جامعه کنونی به آن نیاز داریم تکرار شان وجود چنین انسان های با عظمت است.
وی با اشاره به اینکه زنده یاد موذن زاده نمادی از مداحان است که شور و شعور و اخلاص و تواضع آن زبانزد است، اظهار کرد : از نماینده ولی فقیه و استاندار اردبیل تقاضا دارم با طرح موضوع تعیین چنین روزی در شورای فرهنگ عمومی این استان زمینه الگوگیری سایر مداحان و به خصوص نوجوانان و جوانان این مرز و بوم از این اسوه پسندیده مداحی را فراهم نمایند.
صالحی امیری افزود: برای روز استاد موذن زاده می توان برنامه های جنبی دیگری تدارک دید و ازجمله پیشنهاد می شود همه ساله در این روز یک مسابقه مداحی در میان علاقه مندان برپا و به افراد برتر جوایز ارزنده ای داده شود.
او گفت: مدیران ذیربط استان اردبیل همچنین باید مقدمات ایجاد نماد و یادمان ارزشمندی از استاد سلیم موذن زاده اردبیلی را در بهشت زهرا(س) و سایر نقاط مناسب در این شهر فراهم کنند.
وی افزود : دولت و وزارت ارشاد در شورای فرهنگ عمومی کشور از تحقق این پیشنهاد در کوتاهترین زمان ممکن حمایت خواهند کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وصف خصوصیات و ویژگی های مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی گفت: الله اکبر به این حنجره طلایی که تمام شنوندگان و به خصوص آذری زبانان و مردم مسلمان را به شور و هیجان وامی دارد و من بارها با صدای اذان او به نماز ایستاده و با نوحه های آن مرحوم در ماتم عاشورا و دیگر اهل بیت (ع) گریسته ام.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مداحان بزرگ اهل بیت (ع) از دیار اردبیل برخاسته اند افزود : اکثر سرمایه های بزرگ ایران اسلامی و ازجمله مرحوم آیت الله العظمی موسوی اردبیلی نیز به اردبیل و خطه آذربایجان تعلق دارند و بطور یقین این سرزمین رمز و رازی را در دل خود نهفته دارد.
وی بیان کرد: راه سلیم ادامه دارد چراکه راه سالار شهیدان و زینب کبری (س) ادامه دارد و ما امروز در این مکان جمع شده ایم تا ضمن عرض تسلیت و ریختن اشک ماتم در رثای آن عندلیب خوش الحان حسینی یک بار دیگر با سرور آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیعت نماییم.
صالحی امیری در ادامه افزود : گریستن امروز ما نه برای آن بزرگ مرد وارسته بلکه برای خودمان است که شاید روح چنین انسان هایی بین ما و مولایمان برای شفاعتمان در آخرت واسطه شوند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که در مسجد اعظم اردبیل برپا شده بود جمع کثیری از مردم حسینی اردبیل و نیز دوستداران اهل بیت (ع) و نیز علاقه مندان به صدای توحیدی استاد موذن زاده از نقاط دور و نزدیک ایران اسلامی حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين