امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

زنده یاد شایانفر در جریان شناسی سیاسی و فرهنگی کشور بی‌نظیر بود

معاون ستادکل نیروهای مسلح، مرحوم حسن شایانفر را یکی از افراد بی‌نظیر در امر جریان‌شناسی سیاسی و فرهنگی کشور توصیف کرد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار مسعود جزایری این مطلب را بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم یادبود سومین روز درگذشت مرحوم حسن شایانفر روزنامه نگار پیشکسوت و در جمع خبرنگاران عنوان کرد.
وی درباره نقش آن مرحوم در جریان‌شناسی سیاسی کشور گفت: مرحوم شایانفر یکی از افراد بی‌نظیری بود که در امر جریان‌شناسی و شناخت شخصیت‌های سیاسی، خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه داد.
سردار جزایری با یادآوری اینکه بخشی از این خدمات به طور مکتوب توسط موسسه کیهان به چاپ رسیده، ابراز امیدواری کرد سایر مکتوبات و مستندات وی نیز توسط این موسسه به مرحله چاپ برسد.

** مرحوم شایانفر از پرچمداران و مبارزان نظام بود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به دیگر ابعاد شخصیتی مرحوم حسن شایانفر اشاره کرد و وی را از پرچمداران و مبارزان نظام برشمرد.
سردار سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی در جمع خبرنگاران افزود:‌ مرحوم شایانفر اسطوره مبارزه و مقاومت در مقابل طاغوت بود و از دوران انقلاب هم اسطوره مجاهدت، فداکاری، زهد و قناعت بود.
رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح افزود: زنده یاد شایانفر یکی از فرماندهان بزرگ جنگ نرم و استاد رسانه بود و چهره‌هایی را که بصورت مخفی به انقلاب و نظام نیش می‌زدند، معرفی می‌کرد.
وی تاکید کرد: باقیات و صالحات مرحوم شایانفر ۶۰ جلد کتاب‌ «نیمه پنهان» است.

** شایانفر تا آخرین روز بر مسیر مستقیم ماند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در جمع خبرنگاران درباره زنده یاد حسن شایانفر به سابقه دوستی خود از دوران سپاه با این مرحوم اشاره کرد و گفت: او یکی از نخبگان خوش‌فکر رسانه و قلم به دستان متعهد بود که تا آخرین روز بر مسیر مستقیم ماند.
محسن رضایی ادامه داد: آن مرحوم تلاش کرد که پشت‌صحنه‌هایی را که برای مردم روشن نیست، آگاهی‌رسانی کند.
وی افزود: زنده یاد شایانفر در دوران سپاه نیز سابقه خوبی داشت. در دفاع مقدس شرکت کرد و در مسائل فرهنگی صاحب سبک بود و توانست مسائل اطلاعاتی را با موضوعات فرهنگی مخلوط کند و به اطلاع عموم برساند.
به گزارش ایرنا، مرحوم شایانفر در آستانه اربعین حسینی و پس از یک دوره طولانی بیماری گوارشی روز شنبه هفته جاری دارفانی را وداع گفت.
وی از روزنامه نگاران پیشکسوت بود و از سال ۱۳۷۲ به جمع نویسندگان روزنامه کیهان پیوست و مدیر دفتر پژوهش‌ های مؤسسه کیهان را برعهده داشت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين