امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۲۰:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
تبعیض رییس جمهور در پاسخ به تظلم‌خواهی‌ها

کاش روحانی همه مردم را «علی مطهری» ببیند!

جالب است که در ماه های گذشته، تجمعات مالباختگان پرونده پدیده شاندیز، و درخواست کمک آنها هرگز چنین واکنشی از سوی رییس جمهور به همراه نداشته است. کاش رییس جمهور دست کم همه مردم اعم از مردم عادی و منتقدان خود را هم "علی مطهری" می دید تا شاید به مشکلات آنها هم رسیدگی می‌شد!

به گزارش بابل نوین،سرعت دستور حسن روحانی رییس جمهور به دو وزیر کابینه، در پاسخ به نامه علی مطهری سوالات متعددی را ایجاد کرده است.

به گزارش صراط، ماجرا از این قرار است که یکی از سخنرانی های علی مطهری در مشهد به دستور دادستان لغو شده؛ مطهری مطابق رویه سابق خود، بلافاصله اعتراض کرده و نامه ای به روحانی نوشته و در آن حتی پای آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد را هم به میان کشیده؛ هرچند دفتر امام جمعه مشهد این موضوع را به شدت تکذیب کرد.

اما نکته قابل تامل اینکه حسن روحانی هم در واکنش به این نامه، در دستوری خطاب به دو وزیر کشور و دادگستری، به تعریف و تمجید از اقدام علی مطهری، شخصیت برجسته او و تبار پدری اش پرداخته و در نهایت خواستار ارائه گزارش، شناسایی و معرفی عاملان این اقدام شده است.

روحانی در نامه خود از قوه قضاییه هم خواسته تا ماجرا را پیگیری کند. این ژست حمایت از آزادی بیان در نامه روحانی بی درنگ اظهارات اخیر رییس قوقه قضاییه را به یاد می آورد که بدون نام بردن از رییس جمهور حقایقی را در مورد این ژست بر ملا کرده بود.

آیت الله آملی لاریجانی گفته بود “برادر بزرگوار، شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید که “چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید؟” یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می‌کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است، اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید و اینکه “قلم‌ها را نشکنید و دهانها را نبندید”! البته ما به هیچ کدام از این سخنان کاری نداریم و راه قانونی خود را می‌رویم.”

به نظر می رسد در ماجرای اخیر نیز همین برخورد دوگانه، مطرح باشد. تا کنون بارها و بارها از برگزاری جلسات و سخنرانی اصولگرایان و منتقدان دولت در شهرهای مختلف به بهانه های گوناگون جلوگیری شده و برخی از آنها هم از خود رییس جمهور انتقاد کرده اند اما روحانی کوچکترین دستوری درباره پیگیری آن ماجراها نداده است. با این وجود حالا که پای علی مطهری در میان است، رییس جمهور دستوری به وزرای خود داده که دست کم متن آن و تعریف و تمجیدش از علی مطهری کم سابقه است.

جالب است که در ماه های گذشته، تجمعات مالباختگان پرونده پدیده شاندیز، و درخواست کمک آنها هرگز چنین واکنشی از سوی رییس جمهور به همراه نداشته است. کاش رییس جمهور دست کم همه مردم اعم از مردم عادی و منتقدان خود را هم “علی مطهری” می دید تا شاید به مشکلات آنها هم رسیدگی می‌شد!

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين