امروز : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/24 - 23:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روسیه شبکه سازمانی لینکدین را فیلتر کرد

شبکه اجتماعی سازمانی لینکدین بیش از 6 میلیون مشترک ثبت شده روسی دارد و به آنها سرویس‌دهی می‌کند.

روسیه شبکه سازمانی لینکدین را فیلتر کرد

به گزارش بابل نوین،دولت روسیه دسترسی به شبکه اجتماعی سازمانی لینکدین را مسدود کرد و این اتفاق پس از اعلام رای دادگاه مبنی بر برخی تخلفات صورت گرفت.

به نقل از اینکوئیرر، دادگاه عالی روسیه اعلام کرد این شبکه اجتماعی تخصصی که به صورت ویژه برای سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، قانون موجود مبنی بر ذخیره داده‌های شهروندان روسی در سرورهای روسیه را نقض کرده است.

قانون مذکور در سال ۲۰۱۴ میلادی به تصویب دولت روسیه رسید تا بر اساس آن تمام شرکت‌های خارجی و داخلی موظف شوند داده‌های شهروندان روسیه را در سرورهای داخلی این کشور ذخیره کنند. دولت روسیه با تصویب این قانون اعلام کرد که می‌تواند امنیت بیشتری را برای داده‌های شهروندان خود برقرار کند.

روسیه از زمان تصویب این قانون اقدام قابل ملاحظه‌ای انجام نداد و آگوست امسال یک بیانیه علیه شرکت لینکدین صادر شد تا الزامات تعریف شده برای انتقال داده‌های کاربران روسی به سرورهای داخلی این کشور را انجام دهد.

 

این طور که گزارش‌های مجود نشان می‌دهد، شبکه اجتماعی سازمانی لینکدین بیش از ۶ میلیون مشترک ثبت شده روسی دارد و به آنها سرویس‌دهی می‌کند.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که در پی این اقدام، اگرچه لینکدین به دادگاه عالی روسیه درخواست تجدیدنظر داده است، ولی هنوز هیچ موافقتی در این زمینه صورت نگرفته است./ز

منبع:ایتنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين