امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در بابل برگزارشد:

اولین نشست تخصصی خانه هنری سپیتا

اولین نشست تخصصی خانه هنری سپیتا با محوریت تئاتر در هلال احمر شهرستان بابل برگزار شد.

 

photo_2016-11-24_23-06-16

 

به گزارش بابل نوین،اولین نشست تخصصی خانه هنری”سپیتا” با محوریت تئاتر و سخنرانی محمدهانی خیراله‌پور کارگردان و بازیگر این رشته هنری با همکاری سازمان هلال احمر در شهرستان بابل برگزار شد.

در ابتدای این نشست هنری که با اجرای ساقی گل‌پور همراه بود مدیر روابط عمومی خانه هنر سپیتا به معرفی این فضای هنری پرداخت و گفت: “خانه هنری سپیتا” در ابتدا با نام گروه تئاتر سپیتا تاسیس و اکنون تحت عنوان خانه هنر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: در این مجموعه هنری علاقه‌مندان در رشته‌های تئاتر(بازیگری،کارگردانی)، موسیقی، طراحی و نقاشی آموزش‌های لازم را فرا گیرند.
در ادامه این مراسم از گروه موسیقی خانه هنر سپیتا به اجرای قطعاتی از موسیقی پرداخت و پس از اجرای موسیقی، نمایش “خشکسالی و دروغ” اثر محمد یعقوبی توسط گروه تئاتر سپیتا اجرا شد.


پایان بخش این نشست هنری سخنرانی محمدهانی خیرالله‌پور(کارگردان و بازیگر) عرصه تئاتر بود که با تاکید بر تئاتر و اهمیتش، مفهوم هنر و هنرمند اظهار کرد: یک هنرمند باید همیشه به محیط و افراد پیرامون خود ثابت کند که می‌تواند.
وی با بیان تفاوت نمایش و تئاتر گفت: نمایش کلی است و در بر گیرنده تمام شاخه‌های نمایشی است، نشان دادن قدرت و استعداد هم نوعی نمایش است، مانند سربازی که رژه می‌رود، اما تئاتر شاخه‌ای از نمایش است که دیالوگ محور و در آن دیالوگ حرف اول و آخر را می‌زند.
خیراله‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به بیان تاریخچه‌ای از تئاتر ایران و جهان پرداخت.
گفتنی است طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است این نشست تخصصی به صورت ماهانه برگزار شود.

خبرنگار: هانیه علی‌نژادنوائی

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين