امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/25 - 10:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

سپر حفاظتی و عزت کشور ما در دست بسیج است

امام جمعه بابل گفت: خدا می‌داند آن نیرویی که سپر حفاظتی و عزت کشور ما را فراهم کرد در دستان همین بسیجان بود، خدا را شاکریم که نه تنها این ملت عقب ننشست بلکه قدم به قدم جلو رفت و سکوی پر افتخار غیرت و عزت را در جهان معاصر فتح کرد.

_mg_0107

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امام جمعه بابل صبح امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان مدافع حرم بابل اظهار کرد: هفته بسیج هفته‌ای است که این نهاد پر برکت باید در رابطه ملت و خود نوعی بازنگری انجام دهد و در درون خودش نیز این بازنگری را سرلوحه قراردهد.

وی افزود: تشکیل و احیا این نهاد با عظمت به فرمان امام‌خمینی(ره) از شاخصه‌های اصلی تداوم و اهمیت درخت تنومند بسیج است.

امام جمعه بابل ادامه داد: شایسته است هر بسیجی بداند که این نهاد از کجا آغاز شد و چه فراز و نشیبی را در طول سالیان سی‌و چندساله طی کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: برادارن و خواهران عزیز بسیج مدلی است که امام خمینی(ره) احیا کردند اما نباید از این نکته غافل شد که سردمدار و افتتاح این جریان مربوط به پیغمبر اسلام است و این ابتکار را آن حضرت در جریان جنگ‌های صدر اسلام انجام داد.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به قدرت بسیج در طول تاریخ اسلام گفت: جریان بسیج ساده‌ترین جریانی است که با ایمان مسلمین آمیخته و در تمام صحنه‌های تاریخ اسلام در زمان پیامبر در مقابل دشمنان صدر اسلام و بعد از آن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی در مقابل زورگویان به ایران اسلامی ایستاد.

وی افزود: خدا می‌داند آن نیرویی که سپر حفاظتی و عزت کشور ما را فراهم کرد در دستان همین بسیجان بود، بسیجی که محیط کار، اداره، مدرسه، دانشگاه و مزرعه‌اش را رها کرد و به جبهه‌های حق علیه باطل رفت و انقلاب اسلامی ایران را حفظ کرد، توانست این عظمت و افتخار را برای کشور حفظ کند، خدا را شاکریم که نه تنها این ملت عقب ننشست بلکه قدم به قدم جلو رفت و سکوی پر افتخار غیرت و عزت را در جهان معاصر فتح کرد.

امام جمعه بابل با اشاره به حضور بسیجیان در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ما امروز نیازمند به حضوریم، اولین امری که از من و شما انتظار می‌رود حضور پرتداوم مانند گذشته است و خدا نیاورد آن نیرویی را که در گذشته در میادین رزم بود ولی امروز از این میدان کنار و جای دیگری را برود.

وی با اشاره به کلام رهبری در مورد بسیج گفت: رهبر انقلاب سال گذشته به یکی از مسئولان کشور فرمودند”ما از دو نهاد در مجموعه نیروهای خادم در کشور در طول انقلاب اسلامی راضی هستیم که یکی از آن‌ها بسیج است” و به واقع حقیقت امر هم همین است.

روحانی ادامه داد: بسیج در تمام صحنه‌های مختلف از جمله رزم، علم، هنر و اقتصاد نیرومندتر از همه جریانات حضور داشت که این نیز از برکات مردمی بودن این نهاد است.

وی نکته مهم برای بسیجیان را بصیرت و آگاهی دانست و اظهار کرد: تنها کسی که خوب تحلیل کند، حوادث را خوب بفهمد و عمق حوادث را درک کند می‌تواند پرچم اسلام را برافراشته نگه دارد.

امام جمعه بابل در پایان گفت: ولایت‌مداری و صراط مستقیم الهی امروز مبدا آن رهبر معظم انقلاب است و باید بسیجی خود را در این مسیر نگه دارد، آفرین بر بسیجیان که در میان جریانات غوغاساز دست از ولایت نکشیدند و همچنان پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين