امروز : جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/25 - 14:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نتانیاهو آتش‌سوزی اسرائیل را به گردن «تروریست‌ها» انداخت

،بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، پنج‌شنبه در گفت‎وگو با خبرنگاران در شهر اشغالی حیفا گفت: «هر آتشی که به عمد برافروخته شده باشد... مصداق کامل تروریسم است و واکنش ما در مقابل آن با این رویکرد خواهد بود. هرکسی که سعی کند بخش‌هایی از اسرائیل را بسوزاند به شدت مجازات خواهد شد.»

به گزارش بابل نوین،گلعاد اردان، وزیر امور داخلی رژیم تل‌آویو، نیز از این آتش‌سوزی به‌عنوان یک حادثۀ تروریستی یادکرد و گفت این رژیم تعدادی را در ارتباط با آن دستگیر کرده است.

برخی مقامات وزارت امور نظامی اسرائیل اعلام کرده‌اند که قسمتی از این آتش‎‏سوزی عامدانه بوده است و در پی آن رونی الشیخ، بازرس کل پلیس رژیم صهیونیستی تصمیم به افزایش نیروهای پلیس در مناطق جنگلی گرفت.

هواپیماهای آتش‌نشانی در تلاش برای اطفا شعله‌های آتش در مناطق جنگی شهر حیفا در شمال اراضی اشغالی فلسطین (۵ آذر ۱۳۹۵- عکس از خبرگزاری رویترز)

بر اساس تازه‎ترین گزارش‎ها آتش‌سوزی به حومۀ تل‌آویو رسیده است و فرودگاه بن ‏گوریون (اللد) و بندر حیفا بسته شده‌اند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است ۱۲ محلۀ اسرائیلی‌نشین در شهر حیفا تخلیه شده‌اند و سازمان امدادرسانی اسرائیل از زخمی و مسموم‌شدن بیش از ۱۳۰ نفر در اثر استنشاق دود ناشی از آتش‎سوزی‌های گسترده خبر داده است.

رادیو سراسری رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد ده‌ها هزار نفر از منازل خود در محله‌های مختلف شهر حیفا فرار کرده‌اند و آتش‎‏سوزی‌ها خسارت‌های سنگین مادی و جانی به اسرائیلی‎ها وارد کرده است.

تصویری از یک خانۀ مسکونی در شهر حیفا در شمال اراضی اشغالی فلسطین که کاملاً سوخته است. (۵ آذر ۱۳۹۵- عکس از خبرگزاری رویترز)

از سوی دیگر شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی آمار افرادی را که از منازلشان گریخته‎اند، ۶۰ هزار نفر اعلام کرد.

در شهرک طلمون در شمال قدس نیز ده‌ها نفر از منازل خود تخلیه شده‌‏اند.

نیروهای امداد و نجات در اراضی اشغالی همچنان به تلاش‏‌های خود برای مهار آتش و خاموش کردن آن ادامه می‎دهند، ولی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی و وزش شدید باد، هنوز کاری از پیش نبرده‌اند.

شعله‌های آتش در مناطق جنگی شهر حیفا در شمال اراضی اشغالی فلسطین (۴ آذر ۱۳۹۵- عکس از خبرگزاری رویترز)

این آتش‌‏سوزی از صبح چهارشنبه آغاز شد و به جادۀ تل آویوـ قدس و به‌ویژه منطقۀ باب الوداد و اللطرون کشیده شد.

پلیس رژیم صهیونیستی جادۀ ۴۴۳ را که به قدس منتهی می‌شود، مسدود کرده و از رانندگان خواسته است که از جاده‌های فرعی تردد کنند.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عصر چهارشنبه (۳ آذر) اعلام کرد از رهبران یونان، روسیه و کرواسی برای اطفا حریق کمک خواسته است و این کشورها هواپیماهای آتش‌نشانِ خود را به منطقه اعزام خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين