امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۲۰:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
از سوی رهبر معظم انقلاب؛

مراسم ترحیم آیت الله موسوی اردبیلی در قم برگزار شد

مراسم ترحیم درگذشت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی با حضور مراجع تقلید و مسؤولان کشوری و استانی و جمع کثیری از مردم عالم پرور استان قم از سوی رهبر معظم انقلاب برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، مراسم ترحیم درگذشت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی شامگاه امروز در مسجد اعظم قم از سوی دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد.

در این مراسم که علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آن حاضر بود، حضرات آیات نوری همدانی، سبحانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و علوی گرگانی حضور داشتند و با قرائت آیاتی از قرآن کریم برای حضرت آیت الله موسوی اردبیلی طلب غفران کردند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، آیات مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه، هاشمی شاهرودی نایب رییس مجلس خبرگان، محمد سعیدی امام جمعه قم، محمدجواد فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، مقتدایی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، علوی بروجردی، شاه آبادی و امینی نیز حضور داشتند.

نمایندگانی از بیوت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی و مراجع تقلید از دیگران حاضران به شمار می روند، همچنین حجت الاسلام والمسلمین ملکا رییس دفتر مقام معظم رهبری در قم، صادقی استاندارقم، حجت الاسلام دانشی مدیر سابق اداره کل ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام سیدعلی خمینی نوه امام راحل نیز از حاضران در این مراسم بودند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی نظری منفرد بود که در اهمیت توجه به عمر و گذر آن مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: یکی از مسائل مهمی که در روز قیامت از انسان سؤال می شود عمر است.

وی همچنین در ادامه به ویژگی شخصیتی مرحوم حضرت آیت الله موسوی اردبیلی اشاره کرد و ایشان را انسانی سلیم النفس و محب اهل بیت(ع) دانست.

گفتنی است، مراسم ترحیمی از سوی بیت حضرت آیت الله سیستانی روز شنبه بعد از نماز مغرب عشاء در دفتر ایشان جنب میدان روح الله قم برگزار می شود و همچنین شورای عالی حوزه های علمیه روز یکشنبه مراسم ترحیمی در مسجد اعظم قم برگزار می کند که این مراسم نیز بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين