امروز : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۲۰:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کره به دنبال شکست ایران در سئول

فدراسیون فوتبال کره جنوبی سرانجام تصمیم گرفت برای بازی برگشت از مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی در شهر سئول از تیم ملی ایران پذیرایی کند.

به گزارش بابل نوین، کره‌ای‌های خرافاتیپس از سه ناکامی در شهر سئول مقابل ایران در آخرین میزبانی از تیم ملی کشورمان بازی را در اولسان برگزار کردند اما این ترفند هم چاره ساز نشد تا ایران با گل طلایی قوچان نژاد به برتری دست یافته و به‌عنوان صدرنشین گروه راهی جام جهانی برزیل شود.

کره‌ای‌ها که تاکنون هرگز در خاک ایران طعم پیروزی را نچشیده‌اند در کشور خود هم در مقابل تنها دو پیروزی، سه بار مغلوب تیم ملی کشورمان شده‌اند اما همان دو پیروزی کره‌ای‌ها فقط در سئول رقم خورده است و همین موضوع باعث شده تا چشم بادامی‌های خرافاتی تصمیم بگیرند تا در دهمین میزبانی خود از ایران، برای هفتمین بار شهر سئول را برای پذیرایی از تیم ملی کشورمان انتخاب کنند.

کره‌ای‌ها که تاکنون بازی‌های خانگی خود را در شهرهای متفاوت برگزار می‌کردند، پس از انتقادات کارشناسان فوتبال خود از این موضوع و با الگوبرداری از فوتبال کشورهایی همچون ایران سعی کرده‌اند این بار بازی‌های خانگی خود را به صورت متمرکزتر و فقط در دو شهر سئول و سوون برگزار کنند. به خصوص که این تیم در سه بازی خانگی دور رفت خود در این دوره از بازی‌های مقدماتی جام جهانی تا کنون چین و ازبکستان را در سئول و قطر را در سوون شکست داده‌ و کلیه امتیازات خانگی را کسب کرده‌ است. در ادامه نیز تصمیم دارند از سوریه در سوون و از ایران در سئول پذیرایی کنند.

به این ترتیب بازی بعدی ایران و کره جنوبی سی امین رویارویی تاریخ دو تیم، دهمین دیدار دو تیم در خاک کره جنوبی، هفتمین بازی دو تیم در سئول و پنجمین رویارویی دو تیم در استادیوم جام جهانی سئول خواهد بود. آخرین باری که کره‌ای‌ها در کره (سئول) موفق به پیروزی برابر ایران شدند به سال ۲۰۰۵ (۱۱ سال قبل) باز می‌گردد. آخرین باری که کره ای‌ها در سئول موفق به گلزنی به ایران شدند به سال ۲۰۰۹ (۸ سال قبل) و آخرین رویارویی کره و ایران در سئول به سال ۲۰۱۰ (۷ سال قبل) باز می‌گردد که این دیدار با پیروزی یک بر صفر ایران همراه بود.

ناگفته نماند تاکنون سه رویارویی دو تیم در خاک کره در چارچوب مقدماتی جام جهانی بوده که تیم میزبان هرگز در این رقابت‌ها موفق به کسب پیروزی خانگی مقابل ایران نشده است اما کره‌ای‌ها که حالا تحت فشار روانی ناشی از ۴ شکست پیاپی مقابل تیم کی‌روش قرار دارند امیدوارند با استفاده از جو استادیوم ۶۷ هزار نفری جام جهانی سئول بتوانند ایران را شکست بدهند.

کلیه نتایج ایران و کره جنوبی در خاک کره:
۱۹۷۱: کره جنوبی ۲      ایران صفر (دوستانه- مانیسیپال سئول)
۱۹۷۱: کره جنوبی ۲      ایران صفر (دوستانه- مانیسیپال سئول)
۱۹۷۷: کره جنوبی صفر      ایران صفر (مقدماتی جام جهانی- گودئوک پوسان)
۱۹۸۶: کره جنوبی یک     ایران یک (بازی‌های آسیایی- گودئوک پوسان)
۲۰۰۵: کره جنوبی ۲      ایران صفر (دوستانه- جام جهانی سئول)
۲۰۰۶: کره جنوبی یک      ایران یک  (مقدماتی جام ملت ها- جام جهانی سئول)
۲۰۰۹: کره جنوبی یک    ایران یک (مقدماتی جام جهانی- جام جهانی سئول)
۲۰۱۰: کره جنوبی یک      ایران صفر (دوستانه- جام جهانی سئول)
۲۰۱۳: کره جنوبی صفر      ایران یک (مقدماتی جام جهانی- مونسو اولسان)/م

منبع : ورزش سه

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين