امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۰:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه های ایران به جیبوتی

به گزارش بابل نوین،  بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات “نسنجیده و ادعاهای گنگ و  مبهم”  رئیس جمهور جیبوتی در خصوص  مداخله ایران در امور کشورهای منطقه اظهار کرد:  ضروری است مقامات این کشور  قبل از بیان هر گونه سخنی  که از اصل و اساس و واقعیت‌های جاری به دور است با تکیه بر تفکر و مراجعه به منابع بی طرف و دوری گزیدن از  القائات  آشفته خواهان در  منطقه با  بهره‌گیری  از استقلال رای  و نظر کارشناسان خود، در چارچوب  فهم و درک حتی حداقلی خود اظهار نظر کنند.

این مقام مسوول در وزارت خارجه به ” اسماعیل عمر غیله ” توصیه کرد: بهتر است به جای تکرار  سخنان ناروا و واهی و صادره از سوی دیگران،  با واقع بینی و نگرشی دقیق و عمیق به ثبات  و مصالح کلان مردم  منطقه، به  بازنگری کلمات و گفتار یک سویه خود بپردازند چرا که اینگونه مواضع هیچ  خدمتی به صلح و امنیت منطقه‌ای و به ویژه حل  بحران‌های سوریه و یمن و بحرین نخواهدکرد. لازم است ایشان ضمن خودداری  و پرهیز از اجرای منویات غلط دیگران، واقع‌گرایی بیشتری پیشه کند.
قاسمی  در گفت‌وگو با خبرگزاری صداو سیما افزود: بار دیگر لازم است به ایشان نیز توصیه کنم به مطالعه هرچه دقیق‌تر تاریخ و تمدن جهان به خصوص منطقه بپردازد. تاریخ منطقه مملو از عبرت‌های پرشماری است که می‌تواند به عنوان چراغ راه آینده به کار آید./م
منبع : ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين