امروز : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/11/26 - 10:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تغییرات قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در هفته ای که گذشت به پایین ترین سطح در 9 ماه اخیر رسید و افت 2 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش بابل نوین، افزایش چشمگیر شاخص ارزش دلار در بازارهای بین المللی موجب شد تا قیمت طلا با افت بیشتری روبرو شود.

بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا و افزایش ارز ش دلار داشته است. شاخص ارزش دلار به بالاترین سطح خود در ده سال گذشته رسیده است. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده نیز نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله فشار زیادی بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با ۱۰٫۳۰ دلار کاهش به کمتر از ۱۱۸۳ دلار رسیده است.

شاخص ارزش دلار نیز به بیش از ۱۰۱٫۴۵ واحد رسیده که این بالاترین رقم از آوریل ۲۰۰۳ میلادی به شمار می رود.

کامرزبانک آلمان نیز اعلام کرده است که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.

به نظر می رسد سیاست های مالی و اقتصادی دونالد ترامپ موجب افزایش نرخ تورم طی ماه های آینده خواهد شد و این مساله فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره را افزایش دهد.

قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۵ درصد کاهش به کمتر از ۱۶٫۴۶ دلار رسیده است. قیمت نقره نیز طی هفته گذشته با افت ۰٫۴ درصدی روبرو شده است.

تازه ترین نظرسنجی مارکت واچ نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست اواسط دسامبر به بیش از ۹۳٫۵ درصد رسیده است.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۱۷۲ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز گرانبها با افت بیشتری روبرو خواهد شد. سطح مقاومتی قیمت طلا نیز ۱۱۹۰ تا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود و اگر سطح مقاومتی حساس ۱۲۰۰ دلاری شکسته شود قیمت طلا با افزایش بیشتری همراه خواهد شد.

گزارش سایت طلا حاکیست، به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا خواهد بود./م

منبع : ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين