امروز : دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رسوایی نتانیاهو در پرونده زیر دریایی

بالاترین مقام قضایی رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز تحقیقات درباره رسوایی مالی یکی از نزدیک ترین افراد به نخست وزیر این رژیم را صادر کرد؛ این رسوایی مربوط به پرونده فساد در خرید زیردریایی از آلمان می‌شود.

به گزارش بابل نوین، روزنامه گاردین چاپ انگلیس تأکید کرد که از جمله اتهامات این است که وکیل شخصی نتانیاهو، «داوید شیمرون» Shimron درست زمانی که نخست وزیر بر خرید زیردریایی از آلمان اصرار داشت، وکیل شرکت صنایع نظامی آلمانی بود که زیردریایی های مورد نظر را تولید می کند.

گرچه نتانیاهو و شیمرون- که خویشاوند هم هستند- اصرار دارند هرگز درباره روابط تجاری شیمرون با شرکت مزبور در جریان انجام معامله صحبت نکرده بودند، اما گزارش های منتشر شده در مطبوعات و تحقیقات مرتبط، خلاف این ادعا را نشان می دهند.

ThyssenKrup شرکت آلمانی طرف قرارداد زیردریایی، هفته پیش اعلام کرد که از نظر آن، هیچ کار اشتباهی در جریان این معامله صورت نگرفته است.

با این حال، چهارشنبه گذشته کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، ایمیلی را فاش کرد که نشان می داد شیمرون از روابط نزدیکش با نخست وزیر استفاده کرد تا دست کم یک مقام وزارت جنگ این رژیم را برای لابی گری در قضیه به کار بگیرد- شیمرون البته این ادعا را به شدت رد کرده است.

رسانه های رژیم صهیونیستی تأکید کردند که دستور تحقیق به واسطه اطلاعات جدیدی صادر شده که بعد از دستگیری دومین مقام ارشد وزارت جنگ اسراییل در هفته گذشته (به اتهام فساد مالی) به دست آمد./م

 منبع : صراط
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين